В Ірландії знайшли затонулий форт бронзової доби

В Ірландії знайшли затонулий форт бронзової доби


Затонулий доісторичний форт був виявлений на острові Клю-Бей біля північного узбережжя Майо в Ірландії, пише Успіх in UA.

Він може бути таким же важливим, як Дун Аонгаса, найбільший з доісторичних кам’яних фортів Аранських островів. Він розташований на Inis Mór, на краю скелі заввишки 100 метрів (330 футів). Дун Аонгаса (неофіційна англізована версія Дун Енгус). Це популярне туристичне місце, яке є значним археологічним об’єктом.

Археолог Майкл Гіббонс розповів, що перші дослідження показали, що острів Колланмор був фортом пізньої бронзової доби, повідомляє arkeonews.net.

Відкриття кількох великих валів, що прорізають приливний перешийок, з’єднують острів із береговою лінією за межами Вестпорту. Це дало науковцям першу підказку на шляху до відкриття.

Один із більших островів у затоці, Колланмор, до якого можна дістатися пішки під час дуже низьких припливів, колись був базою ірландського вітрильного клубу Гленанс.

«Набір подвійних валів облицьований великими вапняковими блоками і простягається на 200-300 метрів, і, швидше за все, відноситься до пізнього бронзового віку, датується 1100-900 рр. до н.е.», сказав пан Гіббонс.

Обидва об’єкти закриті під час припливу, а місце «настільки велике та вкрите водоростями, що можна зрозуміти, чому його не виявили раніше».

В Ірландії знайшли затонулий форт бронзової доби

Археолог сказав, що того дня їм пощастило, оскільки в тому ж районі були люди, які рубали водорості. Також були присутні члени команди з Коннемари та археологи з ради округу Майо.

«Цей зовнішній вал — як і той, що є найближчим до материка — був відомий місцевим жителям, але вони не мали уявлення про те, скільки йому років і наскільки він значний. Їхній розмір і масштаб «вказують на те, що острів у той час мав велике стратегічне значення», – говорить він.

Гіббонс заявив, що подібні вали можна побачити в інших прибережних і озерних фортах на мисі на заході Ірландії, а найближчі приклади знайдені на півночі, включаючи великий форт на мисі, захищений подвійними валами на північ від Ньюпорта, Ко-Майо, і масивний мисовий форт на Лох-Фі, розташований на північному березі озера Карра.

«Городища пізньої бронзової доби є найбільшими пам’ятками, побудованими в Ірландії, і можуть досягати площі до 320 акрів із кілометрами оборонних валів», — сказав він.

Читайте також: В Україні на території Меджибізької фортеці знайшли артефакти часів Київської Русі

Пізніша частина бронзового віку (1500-700 рр. до н. е.) була часом розширення поселень і економічного процвітання в Ірландії. Городища є ще одним проявом войовничої культури, яка виникла не лише в Ірландії, а й по всій Європі в період середньої та пізньої бронзи.

«Вони були побудовані суспільствами, де домінували воєначальники, і ми маємо дуже вагомі докази, що вони активно використовувалися в періоди воєн між різними племенами», — додав Гібсон.

Про відкриття затоки Клю було повідомлено в Національну службу охорони пам’яток.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *