В Ірландії знайшли доісторичні споруди, які містять таємні «шляхи для мертвих»

В Ірландії знайшли доісторичні споруди, які містять таємні «шляхи для мертвих»


Сліди сотень пам’ятників, які раніше були невідомі, виявили під час археологічного дослідження в Ірландії, пише Успіх in UA.

П’ять із цих пам’яток були ідентифіковані як рідкісні доісторичні споруди, які колись могли містити таємні «шляхи для мертвих», що ведуть у загробне життя.

Дослідження, проведене під керівництвом доктора Джеймса О’Дріскола з Університету Абердіна та підтримане Фондом громадських пам’яток і Радою округу Віклоу, використовувало LiDAR для створення високодетальних тривимірних моделей рельєфу, повідомляє arkeonews.net.

Ця технологія, подібна до тієї, яку використовують деякі автономні транспортні засоби, мала вирішальне значення для виявлення залишків цих стародавніх споруд, більшість з яких були стерті тисячоліттями оранки.

О’Дрісколл провів дослідження в ландшафті Балтінгласс графства Віклоу в Ірландія , який усіяний доісторичними залишками.

В Ірландії знайшли доісторичні споруди, які містять таємні «шляхи для мертвих»

Територія, яку досліджували фахівці, була населена під час раннього неоліту (починаючи приблизно з 3700 р. до н. е.) і середнього до пізнього бронзового віку (1400-800 рр. до н. е.). Однак доказів заселення протягом 2000-річного періоду між двома періодами, відомого як середній неоліт, було мало.

За словами О’Дріскола, знахідка пам’ятників cursus заслуговує особливої ​​уваги, оскільки вона спростовує загальноприйняту думку про те, що Балтінгласс був залишений протягом приблизно 2000 років, між пізньою бронзовою добою та раннім неолітом. Ці результати свідчать про те, що регіон був постійно заселений і мав ритуальне значення в ті часи.

Окрім важливого архітектурного значення, знайдені пам’ятки Курсуса мають також важливе культурне та духовне значення. Ці пам’ятники, які відзначають важливі сонячні події, такі як сонцестояння, розташовані стратегічно по всьому ландшафту, щоб збігатися з місцями поховання та циклічними рухами Сонця. За словами доктора О’Дрісколла, це розташування символізує подорож мертвих, коли вони піднімаються на небеса та залишають за собою відчутний слід, що з’єднує їх зі світом їхніх предків.

В Ірландії знайшли доісторичні споруди, які містять таємні «шляхи для мертвих»

Цей зв’язок між могильниками та небесними подіями підкреслює взаємозв’язок повсякденного життя, сільськогосподарських циклів і духовних вірувань у неолітичних спільнотах, що свідчить про складне розуміння життя, смерті та відродження.

Читайте також: Вчені розгадали таємницю легендарного меча “Екскалібур”, знайденого в Іспанії

Курсуси — тип монументальних неолітичних споруд, схожих на рови або траншеї, які зустрічаються на островах Великої Британії та Ірландії. Ці доісторичні пам’ятки зазвичай мають вигляд довгих й відносно вузьких земляних споруд.

«Відкриття монументів cursus є особливо значущим, оскільки вони неймовірно рідкісні в Ірландії. В Ірландії відомо менше 20 монументів cursus, і зазвичай вони зустрічаються окремо або парами. Це робить ідентифікацію п’яти прикладів у Балтінглассі найбільшим скупченням цих об’єктів у країні, але також детальна топографічна модель об’єктів та навколишнього ландшафту дала можливість «цифровим» дослідженням цих пам’яток детально», — сказав О’Дрісколл.

Фахівець натякнув, що пам’ятники, можливо, символізували сходження мертвих до небес.

«Призначення таких пам’яток завжди було гострою темою, оскільки ми просто не маємо достатньо інформації. Але враховуючи, що деякі з місць Балтінгласса можна також пов’язати з похоронними пам’ятниками, це навело мене на думку, що вони могли бути церемоніальними пам’ятниками, які використовувалися в похоронній практиці, де курсус позначав фізичний шлях, яким мертві переходили зі світу живих у загробне життя», – сказав О’Дрісколл.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *