Під час прогулянки пляжем Діпалі Найду натрапила на дивовижну знахідку. Це була 94-сантиметрова скульптура, розділена на дві частини, причому рука, яка тримала раковину, була зламана. Усвідомивши її значущість, жінка негайно повідомила про це відповідні органи, пише Успіх in UA.
Ідол є зображенням бога Вішну в аватарі Джанарданайя, одній з його 24 божественних форм, описаних Тірумалою Тірупаті Девастханам. Джанарданая символізує бога як захисника та опору всесвіту. Ім’я «Джанардана» походить із санскриту, де «джана» означає людей або живих істот, а «ардана» – розсіювання або усунення страждань.
«Більшість скульптур, які були створені в цьому регіоні в той час, виготовлялися з хондаліту, а цей ідол зроблений з граніту, – пояснив він. – Скульптура датується 13-14 століттям», – зазначів R. Phalguna Rao, заступник директора департаменту археології.
Археологи припускають, що ідол міг бути частиною храму, який згодом був затоплений у Бенгальській затоці. Це була звичайна практика, коли пошкоджені статуї божеств занурювали у воду, повідомляє 2plus2.
Наразі скульптуру перевезли до музею Вісакха, де вона буде виставлена для огляду.
Читайте також: У Таджикистані відновили найбільшу у світі статую Будди в Нірвані
«Подорож ідола крізь час і морські хвилі – це захоплююча історія», – додав пан Rao, наголошуючи на історичній цінності знахідки.
Залишити відповідь