Археологи здійснили приголомшливе відкриття: на рівнині Сан-Мігель виявлено руїни поселення, заснованого ще в 1534 році, яке було знищене потужним землетрусом. Ця знахідка проливає світло на нові аспекти історії перших колоністів Еквадору, пише Успіх in UA.
Так, археологи з Національного інституту культурної спадщини Еквадору виявили руїни поселення, що відноситься до часів перших колоністів, які були стерті з землі внаслідок руйнівного землетрусу 1797 року.
Йдеться про поселення, розташоване на рівнині Сан-Мігель, яке було першою спробою заснувати місто Дієго де Альмагро в 1534 році. Сьогодні ж це місце відоме як Ріобамба.
1797 року Еквадор пережив руйнівний землетрус у Межандійській долині, епіцентр якого знаходився неподалік Ріобамби. Стихійне лихо спровокувало потужні зсуви, які повністю знищили поселення і завдали серйозної шкоди довколишнім населеним пунктам, таким як Гуаранда, Амбато, Латакунга, Сакісілі та Баньос, повідомляє ysc.kiev.ua.
Згодом Ріобамба була зведена за 14 кілометрів від свого первісного місця, поблизу стародавнього міста Лірібамба – столиці могутнього народу пуруха, що розташовувався на рівнинах Сан-Антоніо-де-Агіскате.
Нещодавні археологічні роботи, що проводяться в рамках міського оновлення кантону Колта, призвели до виявлення різних споруд, предметів повсякденного вжитку та фрагментів монастирського комплексу.
Серед знайдених артефактів – кам’яні системи водопостачання, призначені для транспортування води, різноманітні декоративні архітектурні елементи, а також кухонне начиння, включаючи посуд та печі, які використовували жителі Ріобамби.
Читайте також: У Бельгії знайшли мармуровий рельєф із зображенням землетрусу 62 року нашої ери у Помпеях
На особливу увагу заслуговує просторий брукований двір, що був частиною єзуїтського монастиря, а також каменоломня, що служила джерелом каменю для будівництва міста на ранніх етапах його розвитку.
Залишити відповідь