В Австрії знайшли унікальне поховання матері та дочки римського періоду

В Австрії знайшли унікальне поховання матері та дочки римського періоду


Сучасні наукові методи все частіше дають вражаючі результати дослідження археологічних знахідок, пише Успіх in UA.

Згідно з дослідженням Віденського університету, могила, виявлена ​​20 років тому у Вельсі зі скелетами двох людей і коня, виявилася першим похованням матері та дочки римського періоду, задокументованим в Австрії, повідомляє arkeonews.net.

У 2004 році під час будівельних робіт на території так званого східного могильника давньоримського міста Овілава – нинішнього Вельса у Верхній Австрії – було виявлено незвичайну могилу . Вона містила останки двох людей, які обіймалися, і щонайменше одного коня. Через ці незвичайні особливості знахідку спочатку вважали подвійним похованням раннього середньовіччя.

В Австрії знайшли унікальне поховання матері та дочки римського періоду

Нове комплексне дослідження, в якому використовувалися новітні біоархеологічні та археогенетичні методи, виявило дивовижні знахідки: могилу на 500 років старшу, ніж вважалося раніше. 

«У римські часи поховання, в яких людей ховали поруч з кіньми, були великою рідкістю. Але ще більш надзвичайним є те, що це перше поховання з римського часу в Австрії, в якому генетичний аналіз зміг чітко ідентифікувати біологічну матір та її біологічну доньку, які були поховані одночасно. Це робить наші результати особливо захоплюючими», — пояснює Домінік Хагманн, провідний автор дослідження.

Остеологічні відкриття в поєднанні з новими методами дослідження, такими як аналіз стародавньої ДНК, виявили біологічну стать, а також припустили сімейний зв’язок між двома людьми. Радіовуглецеве датування нарешті уможливило точнішу хронологічну класифікацію як людських скелетів, так і скелетів коней.

В Австрії знайшли унікальне поховання матері та дочки римського періоду

Читайте також: Під підлогою резиденції Гітлера археологи знайшли скелети п’яти людей

Детальне дослідження золотих надгробків дало додаткову інформацію для нового датування пам’ятки. Археозоологічні дослідження похованого коня розширили уявлення про весь контекст поховання.

«У підсумку, наші дослідження показали, що поховання було двох біологічних жінок — ймовірно, матері віком приблизно від 40 до 60 років і її доньки віком приблизно від 20 до 25 років — з другого і третього століть. Могила  приблизно на 500 років старша, ніж передбачалося спочатку, і явно датується римськими часами», — каже керівник дослідження Сільвія Кірченгаст.

Точна передумова подвійного поховання не ясна. Теорія вчених полягає в тому, що обидві жінки могли померти від хвороби одночасно і, згідно з традицією пізнього залізного віку, були поховані разом зі своїм конем — старша жінка. має особливості скелета, які вказують на часту їзду верхи.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *