В Аргентині знайшли скам’янілість титанозавра віком 78 млн років, здатного жити в посушливих умовах

В Аргентині знайшли скам'янілість титанозавра віком 78 млн років, здатного жити в посушливих умовах


Палеонтологи під керівництвом дослідника National Geographic Дієго Пола виявили залишки нового виду титанозавра в Аргентині, що проливає світло на маловідому екосистему, пише Успіх in UA.

Знахідка демонструє унікальну адаптацію динозаврів до посушливого середовища. Скам’янілості було знайдено поблизу величезної соляної рівнини на півночі Патагонії, що суттєво відрізняється від звичних середовищ існування динозаврів.

Новий вид отримав назву Chadititan calvoi, що перекладається як “соляний титан”. Динозавр досягав близько 7 метрів у довжину та жив приблизно 78 мільйонів років тому. Незважаючи на належність до титанозаврів, він відрізнявся порівняно невеликими розмірами та стрункою будовою тіла, повідомляє cikavosti.com.

“Окрім чадітітана, скам’янілості молюсків, риб і черепах, які ми виявили, збагачують наше розуміння цієї давньої екосистеми і розширюють наші знання про життя в Патагонії наприкінці ери динозаврів”, — зазначив Пол, співавтор дослідження.

Титанозаври були різноманітною родиною зауроподових динозаврів, що процвітала наприкінці крейдяного періоду між 90 і 66 мільйонами років тому.

Місце знахідки, розташоване у формації Анаклето, виявилося багатим на різноманітні скам’янілості. Окрім решток динозавра, палеонтологи знайшли численні скам’янілості равликів, риб та черепах. Ці знахідки дозволяють відтворити картину екосистеми, яку населяв чадітітан.

Особливо цінними є перші в історії скам’янілості родини тропічних наземних равликів (Neocyclotidae). Команда також зафіксувала перший задокументований зразок маленького тропічного наземного равлика, що дихає повітрям, з роду Leptinaria. Ці знахідки свідчать про наявність унікального мікроклімату в посушливому регіоні.

Найбільшою загадкою цього місця є надзвичайно висока концентрація скам’янілостей прісноводних черепах. Вони становлять понад 90% усіх палеонтологічних знахідок у цьому регіоні. Така пропорція є вкрай нетиповою для відповідного періоду.

“Такий високий відсоток є дуже незвичним, оскільки в одночасних місцях з Північної Америки та Європи черепахи рідко становлять більше 50% фауни”, — пояснив Федеріко Агнолін, перший автор дослідження.

Це спостереження підкреслює унікальність патагонських екосистем крейдяного періоду.

Відкриття Chadititan calvoi доповнює минулорічну знахідку команди Пола — титанозавра Titanomachya gimenezi. Ця істота була ще меншою, розміром приблизно з корову. Обидві знахідки кидають виклик традиційним уявленням про титанозаврів як виключно велетенських істот.

Читайте також: В Європі виявили унікальну кладку яєць динозавра віком 100 млн років

Дослідження, підтримане National Geographic, демонструє значну різноманітність динозаврів, що населяли Патагонію наприкінці крейдяного періоду. Період завершився масовим вимиранням динозаврів внаслідок падіння астероїда приблизно 66 мільйонів років тому.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Revista del Museo Argentino de Ciencias Naturales, суттєво збагачують наше розуміння біорізноманіття південної півкулі перед глобальною катастрофою та висвітлюють унікальні особливості патагонських екосистем пізнього крейдяного періоду.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *