В Антарктиді поблизу станції “Академік Вернадський” народилося перше тюленятко Ведделла нинішнього року, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.
Це – хлопчик. Він побачив світ на острові Вінтер, що розташований навпроти острова Галіндез, де знаходиться наша станція.
“Вагітна самиця була на Вінтері десь з 1 вересня. Ми щодня моніторили її стан: ходили пішки або дивилися за допомогою дрона. 17 вересня зранку з дрона побачили, що вона вже з дитиною, і відразу вирушили до них”, – розповів біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.
На місці вчений відібрав зразки плаценти, які потім вивчають на вміст стійких органічних забрудників, проводять молекулярно-генетичні та інші дослідження.
Також українські науковці загалом відстежують щорічну успішність розмноження тюленів Ведделла. Зокрема, вона сильно залежить від наявності морського льоду, адже саме на ньому або на берегах зі зручним спуском у воду відбувається народження тюленят.
У перші дні малюки зазвичай важать 25-30 кг і дуже швидко ростуть на поживному молоці мами – його жирність 54%. До кінця вигодовування, яке продовжується близько 3 місяців, можуть сягати 90 кг. А дорослі тюлені Ведделла важать 400 кг.
Читайте також: Українські полярники очікують на пінгвінячий бебі-бум поблизу станції “Академік Вернадський”
Вагітність цих тварин триває 10 місяців, а завагітніти вони можуть вже за кілька місяців після пологів. Тож ведделлята народжуються здебільшого на початку антарктичної весни. Кожна самиця приводить одне дитинча.
“Традиційно пропонуємо разом обрати ім’я для первістка. Пишіть ваші варіанти в коментарі до 23:59 22 вересня. Полярники 29-ї УАЕ оберуть найцікавішу ідею (з фейсбуку або інстаграму), а її автор отримає від нас подарунок – шеврон цієї експедиції. Тож роздивляйтеся чудові фото від Олександра Мацібури та Тетяни Баглай і долучайтеся до вибору імені для пухнастика”, – додали фахівці.
Залишити відповідь