Археологи з Департаменту культури та туризму Абу-Дабі (DCT Abu Dhabi) розпочали новий археологічний сезон, оголосивши про знахідки культури Умм-Нар бронзової доби (2700-2000 рр. до н. е.) на острові Сас Аль-Нахль, пише Успіх in UA.
Так, тут виявили бітум із стародавньої Месопотамії (сучасний Ірак), який використовувався для водонепроникності кераміки, а також яму для зберігання, облицьовану глиною. Один фрагмент, який має відбиток дерева та двох шматків мотузки, швидше за все, був частиною човна доби бронзи.
Сас Аль-Нахль, який місцеві також називають Умм-ан-Нар, що означає «матір вогню» або «місце вогню», розташований недалеко від сучасного центру міста. Попіл і темний ґрунт, які утворюються внаслідок пожеж, покривають значні площі ділянки, що може бути причиною такої назви. Острів дав назву культурі бронзового віку Умм ан-Нар, оскільки це було перше місце цієї епохи, розкопане в цьому районі, повідомляє arkeonews.net.
Знахідки під час нещодавніх розкопок включають добре збережену сукупність понад 30 000 кісток, що розкриває нове уявлення про дієту бронзового віку. Цей раціон складався здебільшого з риби та морських птахів. Великі кістки тварин, знайдені навколо великого круглого каміна, вказують на ритуальні або групові дії. Кілька кісток були перероблені у веретена та шпателі.

Ці нові знахідки вказують на те, що між 2800 і 2200 роками до н. е. це також був процвітаючий порт, який мав важливе міжнародне значення, торгуючи з Месопотамією та долиною Інду (сучасні Пакистан та Індія).
Читайте також: У Китаї знайшли велику палеонтологічну стоянку віком від 50 до 70 тисяч років
Бітум був знайдений у стародавній Месопотамії (сучасний Ірак), де він використовувався для водонепроникності кераміки та глиняної ями для зберігання. Один великий фрагмент містить відбиток дерева та двох шматків мотузки, що вказує на те, що це, ймовірно, колись було частиною гідроізоляції на корпусі човна бронзового віку, що свідчить про довгу історію мореплавання.
«Наш батько-засновник Шейх Заїд зіграв важливу роль у розумінні історії Абу-Дабі через свою любов до землі та народу Об’єднаних Арабських Еміратів. Амбітна археологічна програма DCT Абу-Дабі — це зобов’язання увічнити цю спадщину, щоб виявити, зберегти та розповісти про минуле нашої країни», – сказав Мохамед Халіфа Аль Мубарак, голова Департаменту культури та туризму Абу-Дабі.
Зараз в Абу-Дабі є сім активних місць розкопок. Розкопки заплановано на сезон 2023–24 років в Аль-Айні, Сас-аль-Нахлі, на острові Гага найзахіднішому острові Об’єднаних Арабських Еміратів, де археологи DCT Abu Dhabi виявили 8500-річні споруди, і на острові Дельма, де вони знаходяться. розкриття поселення віком 7000 років.
Залишити відповідь