У Польщі було знайдено циркуль віком 500 років, який належав астроному Миколі Копернику, пише Успіх in UA.
Циркуль із мідного сплаву виявили археологи-аматори. Ентузіасти зробили відкриття під час сканування території замку Фромборк XIV століття за допомогою георадара. Відомо, що саме тут астроном зробив більшість своїх відкриттів, а також удосконалив теорію про те, що Сонце розташоване в центрі Всесвіту, а не Земля, як це вважали за його днів.
Зазначається, що саме цей циркуль був зображений на картині Яна Матейка “Коперник. Бесіда з Богом”. Артефакт останні 500 років був похований під садами замку, повідомляє focus.ua.
“У саду, де Микола Коперник проводив свої астрономічні спостереження, ми виявили циркуль, датований початком XVI століття”, — написала група Treasure Mission, яка виявила компас.
Також група ентузіастів звернулася по допомогу до археологів, які підтвердили, що знайдений циркуль використовували для точних вимірів, які були важливі в астрономічних дослідженнях.
Згідно з відомою легендою, астроном Коперник використовував секретний тунель, щоб добиратися зі своїх приватних покоїв до собору замку. Саме там і був знайдений циркуль.
“Циркуль міг належати самому Копернику”, — підтверджує експертка з Музею Миколи Коперника у Фромборку Зоряна Полєнік.
Коперник втік із Польщі під час війни Тевтонським орденом у 1520-х роках, але пізніше все ж повернувся, щоб написати свою основоположну працю De Revolutionibus Orbium Coelestium (“Про обертання небесних сфер”).
Епохальна праця Коперника була опублікована вже після його смерті в березні 1543 року і піднесла його до статусу одного з батьків сучасної науки.
Читайте також: Науковці реконструювали зовнішність астронома Миколи Коперника
Набагато пізніше, 1616 року, католицька церква заборонила працю Коперника за те, що вона суперечила церковній доктрині.
У 2008 році ДНК-тест підтвердив, що скелет, знайдений під фундаментом замку, є останками астронома. Вони були перепоховані в соборі замку.
Циркуль же планують відправити на експертизу в Польщу, в Управління з охорони пам’яток.
Залишити відповідь