У Великобританії знайшли зображення Біса Лінкольна ХІІІ століття

У Великобританії знайшли зображення Біса Лінкольна ХІІІ століття


Трейсі та Рорі Форстери, які живуть у Лінкольні в Англії виявили люк у своїй ванній кімнаті з гротескним обличчям, яке надзвичайно схоже на зображення міфологічної істоти, пише Успіх in UA.

Імп — це легендарна істота з європейської міфології, яка нагадує фею або демона і широко згадується в повір’ях і фольклорі. Уперше її використовували у таких фразах, як «імп змій», «імп пекла», «імп диявола» тощо, починаючи з XVI століття.

У Великобританії знайшли зображення Біса Лінкольна ХІІІ століття

Лінкольн-Біс, різьблений кам’яний гротеск із коров’ячими вухами, коров’ячими рогами, кігтистими руками та ворсистим тілом зі схрещеними ногами, сидить на вершині колони, звідки відкривається вид на Ангельський хор Лінкольнського собору. Він маленький (приблизно 30 см заввишки), але зміг здійснити великий вплив на місто. Здається, його прийняли за неофіційний талісман. Ймовірно, знайдене зображення вирізанли у ХІІІ столітті, повідомляє arkeonews.net.

Про чарівного диявола ходили легенди. Згідно з однією з історій, сатана послав його та його друга-черця сіяти хаос у північній Англії. Коли ангел з’явився зі збірки гімнів і перетворив на камінь найбунтівнішого, найзлобнішого біса, вони були в соборі Лінкольна, розбиваючи вітражі, руйнуючи меблі та знущаючись над єпископом.

У Великобританії знайшли зображення Біса Лінкольна ХІІІ століття

Подружжя Форстерів зняло дерев’яну панель і виявило велику кам’яну плиту з зображенням Лінкольна Імп. У роті був отвір, що вказувало на те, що це чи то пісуар, чи якийсь дренаж. Експерт з Lincoln Civic Trust підтвердив перше враження при огляді: це була водосток середини або кінця XIV століття.

Читайте також: Українські науковці показали колекцію трипільських мініатюрних кубків біконічної форми

Будинок Ворстерів знаходиться на Vicar’s Court, будівлі, заснованій колегією священиків у ХІІІ столітті в Міністерському дворі на південь від собору. Пара переїхала у своє житло на початку цього року.

Вони сказали, що відкриття є прикладом того, чому Лінкольн «дивовижний», додавши, що вони «пишаються» історією свого будинку.

«Ви дивитеся на зовнішню частину будинку, і це досить історично, але зараз знайти щось всередині — це дивовижною Увесь будинок має начебто порожнисті стіни, тож ми одразу подумали, що їх може бути більше. Фактично, зараз ми майже впевнені. Попередній мешканець був тут понад 20 років, тож напевно зна про артефакт. Але ми не мали жодного поняття, що це було там», – додало подружжя.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *