У Великобританії знайшли загадковий англосаксонський артефакт віком 1200 років

У Великобританії знайшли загадковий  англосаксонський артефакт віком 1200 років


Загадковий англосаксонський предмет був знайдений поблизу Лангема на сході Англії, пише Успіх in UA.

Цей позолочений срібний артефакт, який датується кінцем восьмого або початком дев’ятого століття, є одночасно свідченням витонченості стародавнього ремесла та таємницею, яку ще належить розгадати.

Незважаючи на вміння, яке знадобилося б для його виготовлення, об’єкт, якому приблизно 1200 років, не має явного призначення і залишається загадкою для археологів.

Детектори в Норфолку знайшли позолочену срібну реліквію діаметром 19,4 мм (0,7 дюйма) зі складним візерунком із зображенням стилізованої тварини, яка дивиться через плече, повідомляє arkeonews.net.

Артефакт може похвалитися дизайном із плоским круглим верхом і короткими прямими сторонами, які утворюють неглибокий порожнистий циліндр. Об’єкт прикрашений ретельно створеним спіральним візерунком і твариною, яка дивиться назад, можливо, конем. Цей дизайн разюче схожий на стиль Келлської книги чи Ліндісфарнського Євангелія. Вони обидва відомі своїми складними ілюстраціями.

У Великобританії знайшли загадковий  англосаксонський артефакт віком 1200 років

Цей виріб було створено за допомогою складної техніки, відомої як золочення, у якій ртуть змішували з порошковим золотом, щоб підкреслити дизайн – процес, який свідчить про високий рівень майстерності того періоду.

Одна зі сторін об’єкта розміром 8,5 мм (0,3 дюйма) зігнута всередину, що призвело до тріщини, але він зберігся в ґрунті понад 1000 років. 

Хелен Гіке, офіцер із зв’язку з Норфолкськими знахідками та поважний історик прокоментувала факт виявлення артефакту. Вона вважає, що вишукана дрібничка розкриває майстерність англосаксонських майстрів.

«Це зробив хтось, хто справді любить прекрасне. Він такий маленький, але створений так само ретельно, як щось на зразок Біблії чи ювелірного виробу», – зауважила вона.

Вважається, що дизайн був створений з використанням золота та ртуті, імпортованих з Іспанії. Хоча майстерність і вартість свідчать про те, що предмет був таким же важливим, як особисті прикраси та прикраси, додані до священних текстів, експерти не знають, для чого він використовувався.

Доктор Хелен Гіке припускає, що це могла бути частина посоха, решта якого зруйнувалася протягом століть.

Читайте також: У Туреччині в святилищі Аполлона виявили 2000-річну монументальну гробницю римської епохи

Відкриття цього англосаксонського об’єкта не лише покращує наше розуміння історичного мистецтва, але й викликає інтерес як експертів, так і любителів історії. Це дозволяє глибше зануритися в таємниці минулого, такі відкриття дають захоплюючі проблиски творчої майстерності та технічних навичок наших предків.

Містичності додає те, що об’єкт був офіційно оголошений скарбом. Музей замку Норвіч висловив зацікавленість у придбанні цього надзвичайного експоната для своєї колекції.

Успіх in UA


Одна відповідь до “У Великобританії знайшли загадковий англосаксонський артефакт віком 1200 років”

  1. Аватар Корогод Володимир
    Корогод Володимир

    Це справді, найімовірніше, навершя костура! Але не /ПОСОХА/!!!
    Талану!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *