У Великобританії знайшли середньовічний жетон, який роздавали бідним на Різдво

У Великобританії знайшли середньовічний жетон, який роздавали бідним на Різдво


Археологи знайшли в Норфолку на сході Англії жетон, датований 1470-1560 роками, який роздавали бідним на Різдво, пише Успіх in UA.

Монету виявив металошукач під час археологічного дослідження поблизу величного Оксбург-Холлу, заміського будинку, побудованого в 1482 році. Ймовірно, вона походить з абатства Бері-Сент-Едмундс, що приблизно за 30 миль у Саффолк.

Можливо, цей жетон роздавав хорист, який виступав у ролі «єпископа-хлопчика» під час Різдва. У середні віки та ранню епоху Тюдорів собори призначали хористів, які представляли єпископа 6 грудня, у день свята Святого Миколая, проводили процесії та релігійні служби та збирали кошти для церкви. Єпископи-хлопчики також роздавали бідним жетони, які можна було витратити між Днем Святого Миколая 28 грудня.

У Великобританії знайшли середньовічний жетон, який роздавали бідним на Різдво

На жетоні, знайденому в Оксбурзі, добре збережена сторона із зображенням довгого хреста, як і на сучасних монетах. Однак зворотний бік сильно поржавів, але, ймовірно, на ньому була б зображена голова єпископа. Розмір жетонів був еквівалентним пенні, половині пенні та крупі, що коштувало чотири пенні.

Жетони, виготовлені зі свинцю, були еквівалентні розмірам пенні, півпенса та гроша (коштували чотири пенні). Вони були зроблені зі свинцю і не мали реальної грошової вартості, за винятком випадків, коли їх можна було обміняти на їжу. Той, який знайшли в Оксбурзі, яким опікується Національний фонд, розміром із крупу, але невідомо, скільки товарів він може отримати.

«Жетон не має особливої естетичної цінності, але вона має цікаву історію. Його знайшов один із наших металодетекторів, який проводив обстеження поля Вест-Парку в Оксбурзі в рамках відновлення парку та висадки дерев», – сказав Ангус Уейнрайт, археолог з Національного фонду.

У Великобританії знайшли середньовічний жетон, який роздавали бідним на Різдво

За словами фахівця, зусилля фонду дізнатися більше про історію родовища дали «фантастичні результати.

«Ми відкрили не лише частину середньовічного села, включаючи підкови, цвяхи ручної роботи та інструменти, але також частину римського села. Цей жетон, швидше за все, походить з абатства Бері-Сент-Едмундс, яке було одним із найбільших і найбагатших у країні, а святий Едмунд був одним із святих-покровителів Англії», – заявив він.

Читайте також: У Рівному діти знайшли скриньку з золотими монетами

Археологи National Trust вважають, що житель села Оксборо, мабуть, здійснив довгу подорож до Бері-Сент-Едмундса, приблизно за 43 кілометри, щоб побачити святкові церемонії у величезній церкві Абатства, де він, можливо, отримав жетон.

«Це одна з найбільших будівель у Західній Європі, тож це, мабуть, був приголомшливий досвід для людини з крихітного села», — сказав Вейнрайт.

Дні святих поступово зникли після Реформації в XVI столітті, включаючи день Святого Миколая., але ім’я цього святого подорожувало з голландцями до США і зрештою перетворилося на Санта-Клауса.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *