У Великобританії знайшли рідкісні дерев’яні кілкові укріплення XVII століття

У Великобританії знайшли рідкісні дерев'яні кілкові укріплення XVII століття


Археологи, які проводять розкопки в Шеффілдському замку, виявили рідкісні дерев’яні кілкові укріплення, датовані XVII століттям, що є першими відомими вцілілими екземплярами з часів громадянської війни в Англії, пише Успіх in UA.

Ці кілки, знайдені в рові замку, дають уявлення про військові стратегії, які використовували під час конфлікту, повідомляє focus.ua.

Шеффілдський замок спочатку був побудований як укріплення з частоколом після нормандського завоювання у 1066 році. Історичні записи вперше згадують про нього у 1188 році в документі Ральфа Мердака, тодішнього шерифа Дербіширу, про опікунство над Мод де Ловето. Впродовж століть замок приймав у себе кількох видатних діячів, проте найвідомішою була королева Шотландії Марія, яку утримували тут між 1570 і 1584 роками.

Під час Англійської громадянської війни парламентські війська взяли Шеффілд в облогу і врешті-решт захопили твердиню. Пізніше пропозиція Палати громад призвела до її навмисного знищення, щоб запобігти майбутньому військовому використанню.

Читайте також: В Італії знайшли давньоримське укріплення з оповідей про Спартака

Нещодавні розкопки під керівництвом Wessex Archaeology виявили дерев’яні кілки довжиною приблизно один метр. Археологи вважають, що вони були частиною абатиса — оборонної споруди з загострених гілок, призначеної для того, щоб перешкоджати наступаючим військам. Ешлі Так, провідний археолог проєкту, відзначила важливість відкриття, наголосивши, що такі оборонні споруди часто згадуються в історичних джерелах, але рідко збереглися у фізичному вигляді.

“Облога Шеффілдського замку закінчилася в серпні 1644 року через десять днів, що призвело до його остаточного руйнування, — пояснила дослідниця. — Хоча ці кілки не змогли запобігти падінню замку, вони дають цінне уявлення про суворі реалії війни і покращують наше розуміння цієї бурхливої глави в історії Шеффілда”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *