У Великобританії знайшли гігантський череп морського чудовиська Юрського періоду

У Великобританії знайшли гігантський череп морського чудовиська Юрського періоду


В англійському графстві Дорсет зі скель так званого Юрського узбережжя витягли гігантський череп морського чудовиська, пише Успіх in UA.

Незважаючи на колосальні розміри та загрозливий вигляд, міфічним цей монстр не був. Череп належав найбільшому морському хижакові, пліозавру, який був грозою океанів близько 150 млн років тому.

Знайдена скам’янілість досягає в довжину двох метрів і є одним зі зразків вимерлої рептилії, що найбільш добре збереглися. В результаті вчені отримали нові дані про цього стародавнього хижака, повідомляє tsn.ua.

Палеонтолог із Дорсета Стів Етчес вважає, що це — унікальний екземпляр, подібного до якого немає ніде у світі.

“Це — одна з кращих скам’янілостей, з якими мені доводилося коли-небудь працювати. Її унікальність полягає в тому, що це абсолютно цілий екземпляр. У всьому світі навряд чи хтось знаходив зразки з такою кількістю збережених деталей. А якщо й знаходили, то якась частина все одно була відсутня”, – cказав він.

Читайте також: У Монголії вчені виявили новий вид динозаврів-драконів

Вчені вже дослідили великі круглі отвори у задній частині голови черепа. За ними можна судити про розмір м’язів, які керували щелепами пліозавра, а також про гігантську силу, з якою закривалася його паща.

Максимальна сила становила близько 33 000 Ньютонів. 

“Щоб ви могли уявити, що це таке: найпотужніші щелепи сучасних тварин належать гребінчастим крокодилам і можуть досягати сили близько 16 000 Ньютонів, – уточнили вчені.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *