У Великобританії знайшли дерев’яний колодязь бронзової доби в ідеальному стані

У Великобританії знайшли дерев'яний колодязь бронзової доби в ідеальному стані


Команда археологів з Oxford Archaeology нещодавно розкопала напрочуд добре збережений дерев’яний колодязь бронзової доби в Оксфордширі, Англія, пише Успіх in UA.

Його знайшли під час будівництва дороги Бенсон Реліф Роуд відповідно до умов планування, щоб забезпечити фіксацію знахідок.

“Досліджуючи те, що здавалося звичайною ямою для цього місця, археологічна команда почала виявляти залишки збереженого дерев’яного стовпа, вертикально вбитого в землю”, – пояснив Джон Бутройд, старший менеджер проєкту.

Подальші розкопки показали, що ці стовпи були частиною тину, який вистилає край ями. Перезволоженість ґрунту сприяла чудовому збереженню деревини.

Археологи ретельно задокументували конструкцію в цифровому вигляді, перш ніж демонтувати її вручну для перевезення до Оксфордширської музейної служби, повідомляє focus.ua.

Зразки відправили на аналіз, щоб визначити тип деревини, використаної в будівництві. Окрім дерев’яної конструкції, під час розкопок також виявили кремінь, кістки тварин та фрагменти кераміки, що свідчить про їхнє використання для зберігання та відходів.

Це відкриття додає ще один пазл до вивчення діяльності та поселень бронзового віку в районі Бенсона та Воллінгфорда.

Читайте також: В Ірландії знайшли залишки криниці вікінгів ХІ століття

Попри складні умови, команда успішно відкрила та зафіксувала колодязь. Зразки ґрунту, зібрані під час розкопок, допоможуть скласти чіткіше уявлення про навколишній ландшафт і масштаби поселення на цьому місці, коли колодязь активно використовували.

“Ця знахідка дає фантастичне уявлення про минуле використання землі в цій місцевості. Вважається, що колодязь міг слугувати для зрошення сільськогосподарських угідь у прилеглих поселеннях. Подібні археологічні дослідження є важливою частиною процесу реалізації будівельних проєктів. Вони допомагають нам ідентифікувати та зрозуміти минуле мешканців цієї місцевості та зберегти його для майбутніх поколінь”, – прокоментувала радниця Джуді Робертс, членкиня кабінету з питань інфраструктури та стратегії розвитку ради графства Оксфордшир.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *