119-річна таємниця Королівського театру в Англії нарешті розгадана, пише Успіх in UA.
Фахівцям вдалось витягнути послання в пляшці, яке випадково знайшли під час поточного проєкту реконструкції.
Скляна пляшка, яку виявив театральний фотограф та історик Майк Х’юм у грудні 2024 року, була захована всередині гіпсової корони в центрі арки Королівського театру, прямо над сценою. І лише зараз спеціалістам вдалось безпечно дістати аркуш паперу, який був у капсулі часу, де містився список імен творців цієї величної будівлі, повідомляє obozrevatel.com.


Майк Х’юм з трепетом згадує день, коли стоячи на будівельних лісах на висоті 12 метрів над сценою, просунув руку в щілину за декоративною короною й знайшов пляшку вікової давності.
“Це справді було схоже на сцену з Індіани Джонса. Було трохи вогко, і там була вся ця розсипчаста штукатурка та таке інше. Тоді моя рука наткнулася на твердий предмет і я витяг цю скляну пляшку”, – розказав 48-річний історик.
У грудні 2024 року Шотландська консерваційна студія зняла гіпсову пломбу та кришку пляшки, але не змогла видалити сувій паперу, не пошкодивши його.
І лише зараз технік зі скла з Единбурзького коледжу мистецтв Лаура Клер обережно видалила основу пляшки, щоб безпечно отримати доступ до її вмісту, кажуть працівники театру.
Записка у капсулі часу містить список людей, які побудували театр у 1906 році, повідомляють фахівці. Тут подано відомості про архітекторів, креслярів-штукатурів і підмайстрів.

Цікаво, що першим у списку – видатний единбурзький будівельник Вільям Стюарт Круікшенк, якому було 50 років, коли він розпочав проєкт Королівського театру.
Читайте також: У Шотландії під час огляду маяка знайшли “капсулу часу”
Наступний – головний архітектор театру Джон Деніел Суонстон, який народився в Данді в 1868 році та здобув освіту в Академії Долар. У 1895 році він відкрив власну архітектурну практику в Керколді та спеціалізувався на роботі в театрі, кіно та публічних будинках.
Серед згаданих у посланні архітекторів також Джеймс Девідсон та Джон Таллоч.
Куратори провели масштабне дослідження знахідки та виставили пляшку та її вміст в новій виставковій кімнаті, аби всі відвідувачі могли доторкнутись до історії створення Королівського театру Англії.
Залишити відповідь