У Великобританії розпочали пошуки легендарного скарбу короля Іоанна Безземельного

У Великобританії розпочали пошуки легендарного скарбу короля Іоанна Безземельного


Археологічна експедиція, організована Археологічним товариством Західного Норфолку та Королівського Лінна (WNKLAS), розпочинає пошуки легендарного скарбу короля Іоанна Безземельного, пише Успіх in UA.

Іоанн, який правив Англією з 1199 року, був відомий як один з найсуперечливіших монархів в історії країни. Його правління було сповнене конфліктів, що призвело до підписання Великої хартії вольностей – основоположного документа, який обмежував владу короля, повідомляє life-ukr.uaportal.com.

Легенда оповідає про те, що під час відступу через затоку Вош вздовж східного узбережжя Англії, Іоанн втратив дорогоцінний вантаж, що включав коштовності англійської корони, у сипучих пісках і вирах.

Зараз команда археологів WNKLAS сподівається віднайти втрачений скарб. Їх дослідження зосереджені на ділянці поблизу болота Волпол Марш у Фенленді, приблизно за 8 км від сучасного узбережжя. У середньовіччя цей регіон був болотистою місцевістю, схильною до повеней.

Читайте також: У Швеції знайшли середньовічний скарб із 30 тисяч предметів

Використовуючи передові технології, такі як LiDAR, дослідники визначили місце розкопок. Проте, завдання ускладнюється постійно мінливими річковими системами. Клайв Бонд, голова WNKLAS, визнає складність пошуків, описуючи шанси на успіх як “мільйон до одного”.

Іоанн помер у 1216 році від дизентерії. Його поховали у Вустерському соборі, що стало завершенням його бурхливого життя.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *