У Туреччині знайшли візантійський дитячий цвинтар

У Туреччині знайшли візантійський дитячий цвинтар


Під час археологічних розкопок на південному сході Туреччини було знайдено цвинтар, де поховано 54 дитини віком від 0 до 6 років, пише Успіх in UA.

Після виявлення монет, що належали візантійському імператору Анастасію I під час огляду поверхні, проведеного в різних районах району Інкая, розкопки, розпочаті дирекцією музею Діярбакира у 2021 році в регіоні, продовжуються командою за участі 35 осіб, 15 з яких є експертами, повідомляє arkeonews.net.

Після виявлення залишків 1500-річної церкви минулого року, розкопки почалися на території, яка вважається стародавнім кар’єром. Бригади, які натрапили на дитячі могили під час розкопок, активізували свої зусилля в цьому районі.

«Наразі під час розкопок тут ми знайшли 50 могил. Сьогодні ми дійшли ще до 4 могил. Наразі процес розкопок триває. Тому ми знаємо, що загалом є 54 могили. Для нас це дуже цікавий результат. Ймовірно, після того, як це місце використовували як каменоломню, його перетворили на некрополь (кладовище, що належить стародавньому місту), і тут ховали лише дітей», – говорить виконувач обов’язків директора Музею Діярбакира Мюйдат Гізліґоль.

У Туреччині знайшли візантійський дитячий цвинтар

Фахівці акцентували увагу на тому, що в деяких могилах поховано більше ніж одну дитину,

«Навколо могил утворилася вапнякова яма, яка була закрита вапняком. Могили розташовані в напрямку схід-захід, випадкового поховання немає», – каже Гізліголь.

Місце поховання, де всі кістки належать дітям, не є поширеним явищем. З цієї причини буде проведено детальне дослідження віку, статі та причини смерті похованих.

Доктор Назлі Акбаш, науковий співробітник і антрополог Інституту соціальних наук університету Газіантеп, також нагадав, що руїни церкви були знайдені під час попередніх розкопок у цьому районі, і заявив, що церква датується раннім візантійським періодом, адже була зведена приблизно 1500 років тому.

«Оскільки в ранній Візантії існувала культура «святих» і «мучеників», у церквах можуть відбуватися поховання в поселеннях. У цій місцевості, яку ми називаємо кар’єром, були знайдені лише могили немовлят і дітей віком від 0 до 6 років», – говорить Акбаш.

У Туреччині знайшли візантійський дитячий цвинтар

Читайте також: Вчені встановили можливе місце поховання Клеопатри та Антонія

Заявивши, що, виходячи з попереднього обстеження, вони не вважають, що немовлята та діти померли через якусь епідемію, Акбаш зазначив, що детальне дослідження скелетів ще не проводилося.

«Ми вважаємо, що поховання немовлят у цьому районі пов’язане з культурою хрещення християнства раннього візантійського періоду. У ранній християнський період ті, хто хрестилися, були, як правило, дорослими. Після Х століття хрещення дітей стало законним. Ми думаємо, що вони належать до ранньохристиянського періоду. Тому немовлята і діти, які не були хрещені, тобто ще не християни. Оскільки він не був хрещений, ми розглядаємо можливість його поховання поза церквою, а не в ній», -зауважив фахівець.

У Туреччині знайшли візантійський дитячий цвинтар

Дослідник звернув увагу на могили, в якій були поховані лише діти, на розкопках Аморіуму в Афьонкарахісарі. Він розповів, що під час розкопок Аморіуму було виявлено, що на певній ділянці цвинтаря Х-ХІ століть були поховані лише немовлята та діти, а поруч із кладовищем було виявлено баптистерій.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *