У Туреччині знайшли клинописну печатку часів Хетської імперії зі зловісним написом

У Туреччині знайшли клинописну печатку часів Хетської імперії зі зловісним написом


Під час нещодавніх розкопок у провінції Кіріккале, Туреччина, археологи знайшли клинописну печатку, яку використовувала королівська родина за часів Хетської імперії, пише Успіх in UA.

Увагу дослідників привернув зловісний напис на артефакті: “Той, хто порушить це, помре”.

Місто Бюклюкале, розташоване приблизно за 100 кілометрів від столиці Туреччини Анкари, з давніх часів вважалося важливим перехрестям. Воно було активним пунктом за часів ассирійських торгових колоній і слугувало важливим хетським центром з другої половини 2-го тисячоліття до нашої ери.

За 14 років розкопок у Бюклюкале археологи під керівництвом доцента, доктора Кімійоші Мацумури виявили різноманітні артефакти, повідомляє focus.ua.

У Туреччині знайшли клинописну печатку часів Хетської імперії зі зловісним написом

Нещодавно команда доктора Мацумури виявила клинописну печатку печатки часів Хетської імперії. Фраза, записана на артефакті, “Той, хто порушить це, помре”, вказує на суворе покарання, що є нетиповим. Хетські закони зазвичай передбачали штрафи або компенсацію, а не смерть або тілесні покарання, що вказує на значення печатки в важливості певних угод.

Читайте також: Спасо-Преображенському собору у Чернігові подарували печатку сина Ярослава Мудрого

Ці знахідки дозволяють припустити, що хетський правитель міг відвідувати Бюклюкале або мешкати в ньому, посилюючи його значення в межах імперії. Цьогорічні розкопки також виявили ще один теракотовий відбиток печатки у фрагментах, значення якого буде з’ясовано після експертного аналізу.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *