У Туреччині знайшли 4000-річну табличку, яка засвідчує заснування першого бізнесу

У Туреччині знайшли 4000-річну табличку, яка засвідчує заснування першого бізнесу


Табличка віком 4000 років, знайдена в Кюльтепе, показує, що першу компанію в Анатолії заснували 12 осіб, які мали 15 кілограмів золота, пише Успіх in UA.

Розкопки, проведені на руїнах Кюльтепе-Каніс-Карум на шосе Кайсері-Сівас, проливають світло на комерційне минуле Анатолії.

У перші роки ІІ тисячоліття ассирійці заснували численні торгові поселення в Анатолії. В археологічній термінології період ассирійських колоній широко відомий як середній бронзовий вік. У цей період ассирійці були дуже активними в міжнародній торгівлі. Центром купецьких операцій було місто Неса або Канеш (Кюльтепе), повідомляє arkeonews.net.

У Туреччині знайшли 4000-річну табличку, яка засвідчує заснування першого бізнесу

Кюльтепе вважається одним з найстаріших торгових центрів Анатолії і має 6000-літню історію. Розкопки тривають безперервно вже 75 років і на сьогодні знайдено понад 20 тисяч клинописних табличок. Ці таблички детально розкривають комерційну діяльність того періоду.

Керівник розкопок Кюльтепе, професор Фікрі Кулакоглу, сказав, що перша компанія в Анатолії була заснована 4 тисячі років тому 12 людьми з 15 кілограмами золота.

Професор д-р Кулакоглу стверджує, що більшість табличок у Кюльтепе використовувалися для комерційних цілей і тут були записані всілякі фінансові операції. Багато деталей, починаючи від витрат караванів і закінчуючи кредитними та дебетовими відносинами, включені в ці таблички. Це свідчить про те, що на той час Кюльтепе був дуже активним і великим торговим центром.

Читайте також: У Литві показали загадкову свинцеву табличку XIII-XIV століть

Професор д-р Кулакоглу заявив, що інформація, отримана з табличок, показала, що перша компанія, заснована в Анатолії, була заснована з капіталом у 15 кілограмів золота і що ця компанія мала 12 партнерів. Кожен партнер став акціонером компанії, віддавши золото в різних пропорціях. Капіталом компанії протягом 12 років розпоряджався купець на ім’я Амур Іштар, і третина прибутку була розділена. Усі операції, пов’язані з компанією, були опечатані та зафіксовані в присутності свідків.

«Якщо ви хочете вивести свою частку капіталу компанії до встановленого терміну, вам буде надано приблизно 4 кілограми срібла замість 1 кілограма золота. Якщо ви знімете свій капітал достроково, ви зазнаєте збитків. Тобто гарантовано, що капітал залишиться на місці протягом тривалого періоду 12 років. Знайдені тут таблички датовані періодом після 1950-х років до нашої ери. Це період, коли в Анатолії вперше почали писати. Природно, це перша декларація першої компанії в Анатолії, у певному сенсі, акт компанії. Він з’являється тут вперше в Анатолії», – говорить Кулакоглу.

У Туреччині знайшли 4000-річну табличку, яка засвідчує заснування першого бізнесу

Глиняні таблички містять не тільки комерційну інформацію. Багато подробиць соціального життя, як-от шлюбні контракти, розлучення, документи про спадщину та нотаріальні процедури, також містяться на цих табличках. Це показує, що Кюльтепе є чудовим джерелом для розуміння соціального та економічного життя того періоду.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *