У кургані Тавшанлі у турецькій провінції Кютах’я, розташованій на заході Анатолійського півострова, знайдено 4000-річну печатку, пише Успіх in UA.
За словами археолога Еркана Фідана з Університету Біледжик Шейх Едебалі, який керував дослідженнями, курган є найдавнішим поселенням у цьому районі та, ймовірно, служив центром регіону в бронзовому столітті.
Вчені мають свідчення масштабної атаки на місто близько 1700 року до нашої ери, в результаті якої все поселення було спалено дотла, повідомляє arkeonews.net.
Цьогорічні розкопки дали важливі знахідки. Серед них особливо виділяється 4000-річна печатка з фаянсу.
Матеріал, визначений як фаянс, у ІІ тисячолітті до нашої ери відрізняється від його ниніщнього вигляду У II тисячолітті до нашої ери фаянс отримували шляхом покриття глазур’ю кускового кварцового ядра/тіла. Фаянс, ймовірно, виробляли одночасно на Близькому Сході і в Єгипті в IV тисячолітті до нашої ери.
У першій половині другого тисячоліття до нашої ери, після закінчення раннього бронзового віку, Анатолія перейшла в соціальному і культурному плані до періоду більш інтенсивної торгівлі на великі відстані. Цей період – це період ассирійських торгових колоній.
Той факт, що фаянсові печатки раніше були знайдені в Кюльтепе та Ацемхойюк, великих торгових центрах Центральної Анатолії, робить цю знахідку ще більш винятковою. Цей артефакт є дуже важливим, оскільки він показує, що фаянсові циліндричні печатки також були присутні в Західній Анатолії в ранній період.
Читайте також: Спасо-Преображенському собору у Чернігові подарували печатку сина Ярослава Мудрого
Ця печатка є важливим відкриттям, яке доводить існування нових торгових шляхів між сходом і заходом.
Артефакт свідчить про те, що Тавшанли Хоюк був не лише поселенням, а й важливим центром торгівлі та культурної взаємодії. Той факт, що ці печатки зазвичай знаходять у великих торгових центрах, доводить, що регіон був частиною економічної мережі давнини.
Ця керамічна печатка розглядається не тільки як предмет торгівлі, а й як символ, що підкреслює місце і значення Західної Анатолії в стародавньому світі.
Залишити відповідь