У Туреччині знайшли 2100-річний напис із закликом «слухатися та поважати закон»

У Туреччині знайшли 2100-річний напис із закликом «слухатися та поважати закон»


Стародавній напис, знайдений біля Кімілдаґі (гора Кіміл) у селі Оневлер у Туреччині у 2023 році, пролливає світло на історію цього регіону, пише Успіх in UA.

Маленьке королівство Коммагена, яке намагалося врівноважити свою іранську спадщину з політичною реальністю, яка заключалася у потребі бути частиною греко-римського світу. Воно зберігало свою ідентичність з 163 року до нашої ери, поки не стало частиною римської провінції Сирія в 72 році нашої ери, повідомляє arkeonews.net.

У Туреччині знайшли 2100-річний напис із закликом «слухатися та поважати закон»

Антіох I підтримав Помпея проти Мітрідата VI Понтійського і гордо називав себе Філоромаєм («любитель Риму»). Він не тільки вважав себе богом, але також прагнув бути екуменістом, який примирив усі релігії: його чотири божества, окрім нього самого, були Зевс/Ахурамазда, Аполлон/Гермес/Мітра/Геліос, Артагнес/Геракл/Арес і Commagene. Зараз його могила знаходиться на вершині гори Немрут .

26 вересня 2023 року селяни, які побачили рельєфну скульптуру поблизу Кімільдагі, повідомили про це в дирекцію музею Адіямана. Відповідні групи дослідили місце та встановили, що ця територія є культовою (священною).

У Туреччині знайшли 2100-річний напис із закликом «слухатися та поважати закон»

Археологічні групи виявили в цьому районі рельєф із зображенням сцени рукостискання та стели з написами. Через пересічену місцевість і круті скелясті схили видобуті артефакти доставили до стародавнього міста Перре за допомогою військового вертольота та мотузок.

Читайте також: У Туреччині знайшли сліди пірсингу на скелетах віком 11 тисяч років

Чарльз Кроутер з Оксфордського університету та професор Маргерита Фачелла з Пізанського університету приїхали до міста та ознайомилися з роботою.

«У написах король Коммагени Антіох I давав інструкції, особливо для громадськості. Це напис, який проллє світло на історію людства та Коммагена. Ми маємо честь брати участь у його дослідженні та сприяти його розумінню», — сказала професор Маргерита Фацелла.

У написах є заяви, зроблені королем Коммагени Антіохом I, особливо для публіки. Антіох Коммагенський закликає людей «слухатися і поважати закон». На зворотному боці цього важливого напису є рельєф із зображенням Антіоха I та Мітрідата I.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *