У Туреччині археологи виявили унікальну мозаїку римської епохи

У Туреччині археологи виявили унікальну мозаїку римської епохи


Археологи виявили мозаїку, імовірно, римської епохи під час рятувальних розкопок, проведених у сільській місцевості на південному сході Туреччини, пише Успіх in UA.

У сільській місцевості мікрорайону Узункая, який знаходиться приблизно за 30 кілометрів від районного центру, чиновники дослідили територію, відому як Кела Ханма (Жіночий замок), після повідомлення про незаконні розкопки. Під час розслідування встановлено, що архітектура території зруйнована, на території є багато незаконних котлованів.

Після повідомлень про незаконні розкопки в цьому районі дослідники заглибилися в це місце, щоб виявити стародавні скарби, заховані під землею, повідомляє arkeonews.net.

Рятувальні розкопки були розпочаті 2 жовтня у зазначеному районі під керівництвом директора музею Мардіна Абдулгані Таркана за участю експерта-археолога та історика мистецтва Волкана Баглаїджі, фахівця з музею-археолога Мехмета Шана та 6 працівників, а також команди з реставрації та консервації Діярбакира. Регіональне лабораторне управління.

Розкопки виявили мозаїчну плитку, що належала до Villa Rustica, сільського поселення, обгородженого стінами, що складалося з центральної споруди разом із меншими допоміжними будівлі, розташованими навколо нього.

На мозаїчній підлозі площею приблизно 100 квадратних метрів були складні малюнки із зображенням риб’ячої луски, трикутників, шестикутників, восьмикутників, арок, дерев, водоплавних птахів, восьминогів, риб, мідій, тюленів і водних рослин.

Читайте також: У Києві презентували унікальні знахідки із таємного сховища Десятинної церкви

Директор Абдулгані Таркан підкреслив важливість знахідок, зауваживши, що це римське поселення в лісистій місцевості між районами Кизилтепе та Артуклу – це не просто сільська вілла; воно охоплює різноманітні архітектурні залишки, включаючи житлові приміщення та некрополь, що датуються V-VII століттями.

«Ці мозаїки, прикрашені фігурами тварин і рідкісних морських істот, таких як восьминоги та різні види риб, є характерними для цього регіону. Наш пріоритет — зберегти ці історичні реліквії, щоб запобігти подальшому погіршенню», — підкреслив Таркан.

Планується акуратно вилучити та виставити ці унікальні мозаїчні артефакти в музеї.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *