У Таїланді знайшли раніше невідомий вид “акули-привида”, предки якої жили 400 млн років тому

У Таїланді знайшли раніше невідомий вид "акули-привида", предки якої жили 400 млн років тому


Вчені виявили небачений раніше вид “акули-привида” з масивною головою, гігантськими райдужними очима і пернатими плавниками в глибинах Андаманського моря біля узбережжя Таїланду, пише Успіх in UA.

Невловима глибоководна істота, яку назвали Chimera supapae, це хрящовидна риба, що належить до одного з найдавніших видів, Chimaeriformes. Це далекі родичі акул і скатів, повідомляє cikavosti.com.

Мертвого і незрілого самця знайшли на глибині від 772 до 775 м. Дослідники визнали його новим видом за “масивною головою з короткою мордою” і великими овальними очима. Вони займають майже третину загальної довжини голови.

Нещодавно описаний вид являє собою тип коротконосих химер, завдовжки 51 см, з широкими грудними плавниками. Їхня пір’яподібна форма допомагає їм маневрувати над скелястим дном з високим рельєфом. Великі, райдужні зелені очі C. supapae допомагають тварині бачити в темних водах.

Читайте також: У Туреччині знайшли сліди загадкової корабельної аварії, яка сталася в епоху бронзи

Вид назвали “supapae” на честь покійного, вченого з Таїланду, Супапа Монколпрасіта (Supap Monkolprasit), який провів життя, вивчаючи хрящовидних риб. Родова назва Chimera походить від грецької міфологічної вогнедишної істоти.

“Еволюційно, ці химери – одні з найстаріших, вік їхньої лінії налічує 300-400 млн років. Відкриття нових видів, таких як ця химера, говорить нам, як мало ми знаємо про морське середовище і скільки ще належить дослідити”, – пояснюють учені.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *