Останки стародавнього людського скелета, знайдені у віддаленій печері, можуть істотно змінити наше уявлення про історію людства, пише Успіх in UA.
Археологи виявили найдавніший людський скелет, коли-небудь знайдений у Таїланді, що може радикально змінити хронологію людського заселення Південно-Східної Азії, повідомляє glavred.net.
У печері на території національного парку Кхао Сам Рой Йот було знайдено останки дитини, названої “Пангпонд” на честь відомого тайського персонажа мультфільму.
За офіційними даними, вік поховання оцінюють у 29 000 років. Це відкриття ставить під сумнів колишні уявлення про заселення Таїланду і пропонує унікальну можливість зазирнути в життя стародавніх людей епохи пізнього плейстоцену.
За словами фахівців, знахідка має велике значення для розуміння ранньої присутності людини в Південно-Східній Азії. Ретельне поховання і знайдені артефакти дають важливу інформацію про ритуали і повсякденне життя стародавніх людей.
“Тіло було акуратно покладене й оточене камінням, що свідчить про високий рівень поваги і турботи під час поховання”, – пояснив археолог FAD.
Скелет дитини було виявлено лежачим на спині, головою на південний захід, що вказує на навмисне ритуальне поховання.
“Положення кінцівок, коли пальці ніг стикаються, натякає на те, що тіло, можливо, було загорнуте або зв’язане перед похованням”, – кажуть фахівці.
Читайте також: Вчені розкрили таємницю “озера скелетів” у Гімалаях
Попередній аналіз показує, що на момент смерті дитині було від 6 до 8 років. Проведений аналіз ґрунту і верхніх викопних шарів свідчить про те, що скелет старший за 29 000 років і належить до періоду пізнього плейстоцену.
Значення цього відкриття виходить за межі Таїланду. Печера Дін, розташована на висоті 125 метрів над рівнем моря, стала об’єктом археологічного інтересу після виявлення доісторичних наскельних малюнків 1996 року.
Залишити відповідь