У Таїланді розкрили таємниці культури дерев’яних трун залізного віку

У Таїланді розкрили таємниці культури дерев'яних трун залізного віку


Північно-західний високогірний регіон Панг Мапха всіяний десятками печер, які містять неймовірно дивні поховання доісторичних людей, пише Успіх in UA.

Регіон є історичною скарбницею, відомою своєю унікальною практикою поховань із залізного віку – культурою зрубів.

Людей поклали у великі дерев’яні труни, більшість із яких знаходили на палях у печерах і скельних укриттях. У цій культурі людей ховали у великих дерев’яних трунах, які були вирізані зі складними малюнками.

Нове дослідження заглиблюється в генетичні профілі та суспільні структури цих стародавніх суспільств, виявляючи складну генетичну платформу, повідомляє arkeonews.net.

Приблизно 40 місць поховань є роботою таємничої культури залізного віку, яка жила в провінції Мае Хонг Сон на півночі Таїланду між 2300 і 1000 роками тому.

Щоб зрозуміти генетичний профіль спільнот, пов’язаних із Log Coffin, і зв’язок людей, похованих у різних печерах, міждисциплінарна група дослідників із Німеччини та Таїланду проаналізувала ДНК 33 стародавніх людей із п’яти місць Log Coffin і виявила складну схему. біологічної спорідненості в цих ранніх спільнотах.

Схоже, на традиції поховання в дерев’яних трунах сильно вплинула генетична спорідненість. Дослідження виявило близьких генетичних родичів, похованих в тих самих печерних системах, що вказує на те, що сімейні зв’язки вплинули на вибір місця поховання. Це відкриття являє собою перший аналіз на рівні громади в археології Південно-Східної Азії, що дозволяє по-новому зрозуміти соціальну структуру цих стародавніх громад.

У Таїланді розкрили таємниці культури дерев'яних трун залізного віку

Незважаючи на складні умови для збереження ДНК у тропічних регіонах, дослідники успішно ідентифікували двох різних предків, пов’язаних із фермерами, серед осіб, пов’язаних із Log Coffin. Одна група мала генетичні зв’язки з долиною річки Янцзи, а інша – з долиною Хуанхе в Китаї. Ці знахідки вказують на культурні відмінності всередині спільнот і припускають різні сфери впливу та шляхи міграції в період неоліту.

Читайте також: Українські науковці показали 3D модель трипільської статуетки жінки IV тисячоліття до нашої ери

Складний генетичний ландшафт материкової частини Південно-Східної Азії в епоху постнеоліту підкреслюється цією подвійністю походження предків. Він також пропонує важливу інформацію про генетичне та культурне розмаїття населення залізного віку в цьому регіоні.

Крім того, відкриття різних предків з корінням у різних частинах Китаю пропонує нову точку зору на демографічну динаміку ранньої Південно-Східної Азії. Він висвітлює унікальні моделі міграції та культурні впливи, поглиблюючи наше розуміння заплутаної історії цієї території.

Однак нове дослідження не надто глибоко заглиблюється в ці питання, наприклад, значення трун із довгих колод і чому культура залізного віку доклала таких зусиль, щоб підняти труни на палях.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *