У Синайській пустелі знайшли 3500-річний будинок фараона Тутмоса ІІІ

У Синайській пустелі знайшли 3500-річний будинок фараона Тутмоса ІІІ


Єгипетська місія виявила руїни 3500-річної «королівської укріпленої зони відпочинку» на археологічній ділянці Тель-Хабва в археологічній зоні Північного Синая, пише Успіх in UA.

Побудований із глиняної цегли, вважається, що це один із королівських палаців, розташованих біля Східних воріт Єгипту, ймовірно, зведений для розміщення давньоєгипетських сил і, можливо, навіть королівської сім’ї під час правління Тутмоса III (1479–1425 рр. до н. е.), повідомляє arkeonews.net.

Вважається, що фараон, також відомий як Тутмос Великий, правив з 1479 р. до н. е. до своєї смерті у віці 56 років у 1425 р. до н. е.

У цей час правлінці Стародавнього Єгипту регулярно розпочинали військові походи до східного Середземномор’я. Синайська пустеля була одним із регулярних маршрутів єгипетських військ, щоб досягти цієї території. З королівським палацом, де проживав король, місце, очевидно, було стратегічно важливим для розміщення та поповнення військ, які подорожували через Синай.

«Цілком імовірно, що ця будівля використовувалася як королівський відпочинок через архітектурне планування будівлі та нестачу керамічних розломів [розбитої кераміки] всередині», — йдеться в заяві Міністерства туризму та старожитностей Єгипту.

Єгипетська археологічна місія, яка працює на археологічній ділянці Тель-Хабва (Таро), зробила це відкриття під час розкопок у рамках Проекту розвитку Синая.

Міністерство туризму та старожитностей Єгипту заявило, що архітектурний дизайн старої будівлі на Синаї та рідкість черепків кераміки, знайдених усередині, дають можливість припустити, що вона служила місцем відпочинку королів. На думку дослідників, фараон міг використовувати цю споруду під час своїх військових походів для розширення єгипетської імперії на схід.

У Синайській пустелі знайшли 3500-річний будинок фараона Тутмоса ІІІ

Планування будівлі складається з двох послідовних прямокутних залів і кількох суміжних кімнат. Головний вхід, розташований з північної сторони, веде до першого залу, фланкованого трьома вапняковими колонами.

Перший зал з’єднаний з іншим, меншим залом через двері зі східної та західної сторін. Цей менший зал має дві вапнякові колони посередині, а входи позначені кам’яними порогами. Другий зал з’єднує дві кімнати, що виходять на схід і захід, і до неї можна потрапити через входи, розташовані навпроти одна одної.

Читайте також: Вчені реконструювали обличчя фараона Рамсеса II

За словами професора Рамадана Хелмі, директора Північно-Синайського археологічного регіону та керівника місії, датування будівлі було визначено за допомогою аналізу стратиграфічного шару, фрагментів кераміки, знайдених неподалік, і виявлення двох артефактів з написами на ім’я Тутмоса III.

Археологічні роботи на цьому місці також виявили низку поховань, що вказує на те, що воно використовувалося як кладовище в більш пізні періоди історії Стародавнього Єгипту.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *