У Швейцарії виявили сліди плуга віком 7000 років

У Швейцарії виявили сліди плуга віком 7000 років


У Швейцарії дослідники виявили докази того, що фермери епохи неоліту використовували тяглову силу тварин, щоб тягнути плуги ще 4700-5100 років тому, пише Успіх in UA.

Це відкриття майже на тисячоліття старше, ніж попередні найстаріші відомі сліди плуга.

Розкопки ділянки площею 800 квадратних метрів в 2017 році виявили чергування рівнів людської діяльності та алювіальних відкладень товщиною десять метрів.

Дослідники виявили, що рівні поселень охоплюють більшу частину періоду неоліту.

Наявність цих алювіальних відкладень, безсумнівно, була найважливішим фактором, який зробив відкриття можливим. Оскільки стародавні сліди плуга легко стираються ерозією або подальшим землеробством, їх відкриття є надзвичайно рідкісним. Єдина причина, чому борозни в Сіоні збереглися, полягає в тому, що відкладення навколишнього потоку швидко покрили їх, зберігши відбитки борозен у шарах ґрунту, повідомляє arkeonews.net.

Найвагоміші докази того, що тварини тягнули знаряддя, схожі на плуг, у європейському сільському господарстві до цього відкриття були отримані з місць у північній Німеччині та Данії, які датуються приблизно 3700 роками.

У Швейцарії виявили сліди плуга віком 7000 років

Місце досліджень в Сіоні містить паралельні борозни та відбитки на землі, які відповідають ґрунту, зробленому плугом, а також відбитки копит, які вказують на те, що тягнуча сила походила від домашньої великої рогатої худоби чи волів.

У минулому з кісток тварин були докази того, що люди в таких регіонах, як Анатолія та Балкани, час від часу використовували велику рогату худобу або волів для тягли, починаючи з сьомого тисячоліття до нашої ери. З іншого боку, це перший конкретний доказ широкого поширення плужного землеробства, знайдений у доісторичній археології .

Дослідники змогли остаточно датувати ці докази періодом раннього неоліту, провівши детальне радіовуглецеве датування органічних матеріалів, знайдених над і під цими частинами ґрунту.

Ці нові відкриття показують, що тваринна тяга в сільському господарстві з’явилася дуже рано після того, як саме сільське господарство виникло в альпійському регіоні Європи, пояснюють дослідники. Це не була пізніша адаптація, а, ймовірно, невід’ємна частина ранніх процесів неолітизації на всьому континенті.

Порівняно із сільським господарством, яке покладається лише на людську працю та ручні інструменти, використання сили тварин для тяги плугів є значним технологічним нововведенням, яке підвищує продуктивність сільського господарства, а також дозволяє обробляти набагато більші площі. Вважається, що в багатьох ранніх сільськогосподарських суспільствах економічне розшарування та соціальна складність були викликані надлишковим виробництвом.

У Швейцарії виявили сліди плуга віком 7000 років

Датування слідів від плуга в Сіоні свідчить про те, що нам потрібно переглянути давні теорії про темпи інтенсифікації сільського господарства та його вплив на суспільство під час розширення сільського господарства в неолітичній Європі, кажуть автори дослідження.

Здатність обробляти великі поля тваринною тягою, можливо, виникла з самого початку, а не була пізнішою революційною розробкою.

Читайте також: У Швеції знайшли середньовічний скарб із 30 тисяч предметів

Дослідники відзначають, що розташування місця у значній альпійській долині могло бути ідеальним середовищем для швидкого адаптування та збереження доказів використання плуга. Будь-які ранні аналогічні сліди на величезних європейських рівнинах, де вперше поселилося неолітичне сільське господарство, могли бути стерті посиленням ерозії та інтенсивним розвитком сільського господарства, що послідував за цим.

Тому археологічна команда має намір провести додаткові розкопки в подібних альпійських середовищах по всій Швейцарії та Італії, щоб продовжити дослідження походження тяглової сили тварин у сільському господарстві.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *