У Швейцарії археологи знайшли унікальну броньовану рукавичку XIV століття

У Швейцарії археологи знайшли унікальну броньовану рукавичку XIV століття


Під час розкопок у Кібурзі у Швейцарії було виявлено повністю збережену рукавицю XIV століття у відмінному стані, пише Успіх in UA.

За словами фахівців, наразі на місці розкопок виявлено лише п’ять рукавиць XIV століття . Однак стан їх далеко не такий, як у рукавички, знайденої в Кібурзі. Було знайдено всі залізні частини цієї речі, а деякі з пальців навіть повністю вільні від корозії та виглядають як нові.

Металеві частини рукавички спочатку були прикріплені до шкіряної рукавички. 25 частин також були міцно прикріплені одна до одної, що надавало рукавичці велику гнучкість, повідомляє arkeonews.net.

Довжина всієї рукавиці перевищує 14 дюймів. Окремі залізні пластини перекриваються, як лусочки, і з’єднуються бічними заклепками. Спочатку їх прикріплювали до шкіри або тканини, а потім пришивали до шкіряних або текстильних рукавичок. Маленькі пластини та гнучкі нижні шари дозволяли власнику зручно тримати меч і стискати руку в кулак.

У Швейцарії археологи знайшли унікальну броньовану рукавичку XIV століття

Місцевий замок вперше згадується в 1027 році під назвою Chuigeburg («коров’яча фортеця»), ця назва вказує на те, що його спочатку використовували як замок-притулок для худоби.

Перше укріплення на цьому місці, ймовірно, було побудовано в другій половині Х століття графами Вінтертура. Однак його було зруйновано у 1028 або 1030 роках імператором Конрадом II. Він був перебудований і незабаром став центром графства Кібург, яке було утворено в 1053 році як володіння графів Діллінген.

Читайте також: У Єгипті знайшли дві мумії, із золотими язиками для спілкування зі світом мертвих

Археологи розкопали місце на південний схід від замку взимку 2021/22 під час рятувальної операції перед будівництвом будинку з підвалом.

Археологи виявили середньовічний ткацький льох, який згорів у XIV столітті. Кування також могло відбуватися в безпосередній близькості від нього; Окрім ливарної форми, археологи також виявили понад 50 добре збережених металевих предметів, таких як молотки, ключі та наконечники снарядів, а також рукавичку.

Фахівці також знайшли повністю збережену рукавицю XIV століття, на додаток до фрагментів її аналога, який носили на іншій руці.

Поки що невідомо, кому належала рукавичка, адже тип предметів знаходять досить рідко. 

Копія цієї броньованої рукавички буде виставлена ​​в замку Кібург з кінця березня як частина його постійної експозиції, доповненої реконструкцією решти броні. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *