У Польщі знайшли унікальний 7300-річний “довгий будинок”

У Польщі знайшли унікальний 7300-річний "довгий будинок"


Під час розкопок у Сандомирсько-Мокошинському регіоні Польщі археологи виявили один із найдавніших прикладів неолітичного “довгого будинку” на Сандомирській височині, пише Успіх in UA.

Ця споруда, яку датують 5300-4900 роками до н. е., дає важливе уявлення про раннє поселення людей у цій частині Європи.

Спочатку археологічна команда мала на меті підтвердити наявність поселення, пов’язаного з культурою лійчастого посуду (3700-3200 рр. до н. е.). На користь цього свідчили такі знахідки, як великі ями, що містили фрагменти глиняних посудин, крем’яні знаряддя праці, кам’яні жорна та кістки тварин.

Однак команда виявила докази ще більш раннього неолітичного поселення, пов’язаного з культурою лінійно-стрічкової кераміки, відомої тим, що вона була однією з перших землеробських громад, які мігрували в цю місцевість із Закарпаття, повідомляє focus.ua.

Культура лінійно-стрічкової кераміки, яка процвітала між 5500 і 4500 роками до н. е., вирізняється характерним керамічним посудом з лінійним орнаментом, часто заповненим білою пастою. Розкопки виявили сліди довгого будинку, збудованого з використанням стовпово-балкової техніки і орієнтованого з півночі на південь.

Ця будівля, що має приблизно 6 метрів у ширину і понад 20 метрів у довжину, є особливо примітною, оскільки це перша подібна знахідка на Сандомирській височині, на що звернув увагу доктор Хаб. Флорек, провідний археолог проєкту. Схожі споруди раніше знаходили в таких регіонах, як Куява, Підкарпаття та Малопольща.

Ця знахідка має велике значення, оскільки свідчить про те, що в період раннього неоліту на цій території існувало постійне поселення, а не тимчасовий табір. Крім того, це свідчить про безперервне проживання людей у цьому регіоні протягом тисячоліть.

Читайте також: У Польщі знайшли гробницю “вампіра”, який жив у XVII столітті

Довгий будинок оточували глиняні ями, з яких, ймовірно, діставали матеріал для будівництва стін. Поряд дослідники виявили декоровану кераміку, крем’яні знаряддя праці та предмети, виготовлені з обсидіану, різновиду вулканічного скла.

Ще однією важливою знахідкою став фрагмент неолітичної посудини люблінсько-волинської культури, що свідчить про те, що поселенська діяльність на цій території тривала протягом різних етапів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *