У Польщі знайшли найдавніший кинджал із металу віком 4000-років

У Польщі знайшли найдавніший кинджал із металу віком 4000-років


У лісі поблизу міста Ярослав на річці Сан на південному сході Польщі знайшли мідний кинджал віком понад 4000 років, пише Успіх in UA.

Ця знахідка є найдавнішим кинджалом із металу, знайденим на цих територіях.

У ІІІ тисячолітті до нашої ери предмети з міді були надзвичайно рідкісними в цьому регіоні, розповіла PAP доктор Ельжбета Серадзка-Бургардт, археолог із Ярославського музею, повідомляє arkeonews.net.

Цей цінний об’єкт, якому понад 4000 років, виявив у листопаді минулого року Пьотр Ґорлах з Ярославської історико-дослідницької асоціації, який з дозволу Регіонального консерватора історичних пам’яток Підкарпаття в Перемишлі проводив пошуки за допомогою металошукача в лісах. в районі Ярославської лісової інспекції, біля села Коржениця.

«Я вже закінчив свої пошуки за день. Коли я повернувся до машини, то за звичкою залишив детектор включеним. У якийсь момент пролунав сигнал. Коли я розкопував лісову підстилку, я побачив плоский металевий предмет, покритий зеленим нальотом. Я швидко зрозумів, що маю справу з чимось набагато старшим, ніж військові предмети часів Першої та Другої світових воєн, які я шукав у цій місцевості», — сказав Горлах.

Археологи з музею в Будинку Ярослава Орсетті ідентифікували артефакт як надзвичайно рідкісний кинджал віком 4000 років. Стародавня зброя була виготовлена ​​з міді і мала довжину трохи більше 4 дюймів (10,5 см).

У Польщі знайшли найдавніший кинджал із металу віком 4000-років

За словами археолога доктора Марціна Бургардта з Ярославського музею, кинджал, знайдений у Коржениці, можна датувати другою половиною ІІІ тисячоліття до нашої ери.

«На польських землях це період величезних змін, пов’язаних, зокрема, зі зміною основної сировини для виробництва знарядь праці. Замість крем’яних знарядь, які зазвичай використовувалися в кам’яному віці, з’являється все більше і більше металевих виробів, що віщує перехід до наступного періоду – бронзового віку », – зазначив доктор Бургардт.

Читайте також: На Полтавщині знайшли кинджал-акінак VII-VI століть до нашої ери

На відміну від цього, знайдений нині кинджал із Коржениці, як зазначає доктор Ельжбета Серадзька-Бургардт, археолог із Ярославського музею, не був відлитий із бронзи, а виготовлений із міді.

«Таким чином, це передує розвитку металургії бронзи. У третьому тисячолітті до нашої ери предмети з міді були надзвичайною рідкістю, тому дозволити собі їх могли лише люди найвищого соціального статусу. Безсумнівно, що кинджал не є місцевим виробом», – додала доктор Бургардт-Сєрадзка.

 У цей період металеві вироби імпортувалися з сучасної України чи Угорщини і були доступні лише для еліт, які могли собі їх дозволити. Зв’язки з походженням стародавньої зброї будуть встановлені в майбутньому шляхом спеціального металургійного аналізу.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *