У Польщі знайшли гусарські обладунки XVII століття

У Польщі знайшли гусарські обладунки XVII століття


Гусарський обладунок XVII століття знайшли в полі в селі Мікуловіце в Опатівському регіоні на південному сході Польщі, пише Успіх in UA.

Минулого місяця польський шукач металів та блогер Патрик Хмілевський зробив одне з найцікавіших відкриттів. Він виявив частково вцілілий комплект гусарських обладунків XVII століття.

Броня нагадує про захоплюючий період європейської історії в Польщі та за її межами. Вона пролежала на глибині лише два фути під поверхнею більше трьох століть (близько 60 см), повідомляє arkeonews.net.

Гусари являли собою кавалерію, яка пересувалася верхи на швидких конях. Гусари були вправними вершниками, яких обирали з найзаможнішої шляхти Польщі. Вони були добре відомі своїми величезними «крилами», які вони або носили на спині, або прикріплювали до сідла. Щоб створити ці крила, у задню частину дерев’яних рам у формі крил було вставлено пір’я орла. Під час атаки громовий шум, створюваний плесканням цих додаткових відростків, мав налякати ворожих коней.

Відомі як «крилаті вершники», барвисто одягнені гусари також носили леопардові чи подібні шкури тварин у стилі плащів поверх наплечників своїх обладунків.

Патрик Хмілевський знайшов броню під час використання металошукача на зораному полі в Мікуловіце, Польща. На два фути нижче він справді дещо знайшов — кілька шматків металу, які приніс до обласного управління охорони пам’яток.

У Польщі знайшли гусарські обладунки XVII століття

Фахівці підтвердили, що металеві частини, на які натрапив Хмілевський, були частково неушкодженими гусарськими обладунками.

«Обладунки неповні, відсутній основний елемент кіраси, що складається з нагрудної та задньої броні, яка служила для захисту грудей і спини, а також одного з наплічників», — сказав доктор Хаб.

Висловився щодо знахідок і Марек Флорек із Сандомирського відділення Воєводського управління охорони пам’яток.

«Лівий наплічник, обидві наручі, що захищають передпліччя, і півкруглий шолом, тобто шолом з двома так званими щоками і так званою ключицею, що захищає шию і потилицю», – описав артефакти він.

На обладунку відсутні декоративні елементи, що вказує на місцеве виготовлення, швидше за все, на замовлення місцевого шляхтича. Дослідники вважають, що воно датується XVII століттям.

«Грунтуючись на формі шолома, ми можемо з високою ймовірністю оцінити, що [обладунки] походять з першої половини XVII століття. Він трохи пошкоджений корозією, і ми будемо більш впевнені щодо дати його створення лише після консерваційних робіт», — пояснив дослідник з Університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS).

Обладунки після консервації потраплять до Музею Сандомирського замку.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *