У Польщі проводять підводне мапування унікальної затолпеної шахти “Марія Конкордія”

У Польщі проводять підводне мапування унікальної затолпеної шахти "Марія Конкордія"


У Польщі реалізують перший масштабний 3d-проєкт підводного мапування на шахті Марія Конкордія, пише Успіх in UA.

Роботи проводять представники компанії XDeep.

Це один з найбільших поточних 3d-мапінгу проєктів, і точно один з небагатьох, які зосереджуються на надкладному середовищі.

До слова, “Марія Конкордія” – стара, затоплена шахта Магнезитів з чудовими, нерегулярними коридорами, гарними магнезитовими венами та кри Мета команди, яку Марцін Стемпневич зібрав навколо свого проєкту, – створити повне фотограмметрічне сканування всіх чотирьох рівнів коридору, а також 40 метрів глибиною.

Читайте також: Вчені презентували оновлену топографічну модель Антарктики

Після десятків годин підводного збору даних та місяців точної роботи над 3d-моделлю кожен водолаз, який відвідує “Марію Конкордію”, отримає доступ до точного 3d зображення шахти. Це не тільки підвищить безпеку та спростить планування занурення, але й дозволить водолазам, які не є печерними, відчути красу шахти, використовуючи технологію Віртуальної реальності.

“Проєкт Марія Конкордія не відбувся б, якби не співпраця дійсно пристрасних та однодумців, які готові зробити те, чого раніше не робили: Марцін Стемпневич, Мікко Паасі, Бартек Каміньський, Маріуш Мілка, Бартош Пшибилський, Матеуш Загора та Каміль Порембіньський”, – зазначається на сайті вищевказаної компанії.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *