У Північному морі знайшли 100-кілограмовий якір залізного віку

У Північному морі знайшли 100-кілограмовий якір залізного віку


Якір залізного віку, зроблений із кованого заліза, був знайдений на дні південної частини Північного моря під час оглядових робіт для морської вітрової електростанції East Anglia ONE компанії ScottishPower Renewables, пише Успіх in UA.

Вважається, що артефакт датується римським або пізнім залізним віком, тобто йому від 1600 до 2000 років. Вважається, що відкриття може надати докази давнього римського мореплавства та торгівлі в південній частині Північного моря, біля узбережжя Східної Англії.

Вважається, що якір, який мав понад два метри в довжину і важив близько 100 кілограмів, був взятий із корабля вагою 500–600 тонн, можливо, одного з найбільших торгових кораблів римського флоту, повідомляє arkeonews.net.

Якір має декілька спільних характеристик з якорями, які використовувалися на кораблях у період Римської імперії.

Classis Britannica — перший британський військово-морський флот і регіональний флот римської провінції Британія. Він діяв із середини І століття нашої ери до середини ІІІ століття нашої ери, незважаючи на те, що було знайдено дуже мало речових морських доказів. Як і під час походу Агріколи в Каледонію (Шотландія), де класіси мали розвідати узбережжя та поповнювати запаси для наступаючих легіонів, які просувалися далі на північ до племінних територій, зводячи форти та тимчасові табори, функція флоту полягала в тому, щоб забезпечити прибережну підтримку сухопутним силам.

У Північному морі знайшли 100-кілограмовий якір залізного віку

Основною метою флоту протягом останніх років римського панування в Британії був захист східного та південного узбережжя від франкського піратства та саксонських набігів на прибережні міста, відомі як Саксонікум або Саксонський берег.

Якір був вперше знайдений у 2018 році під час досліджень морського дна ScottishPower Renewables для своєї морської вітроелектростанції East Anglia ONE приблизно в 40 км від узбережжя Суффолка.

Захищений зоною відчуження, встановленою на морському дні під час будівельних робіт і контролюваною за допомогою дистанційної підводної технології через занепокоєння щодо його довгострокового збереження, якір був безпечно й обережно витягнутий з води в 2021 році.

Читайте також: Поблизу Хортиці археологи знайшли якір XVIII століття

Якір є найновішим із багатьох значущих історичних та археологічних відкриттів, зроблених під час будівництва ВЕС. Серед них зниклий німецький підводний човен часів Першої світової війни, численні артефакти бронзового, залізного, римського та середньовічного періодів, виявлені під час розкопок на суші, а також доісторичний пам’ятник, що датується понад 4000 роками, доріжка, платформа та череп стародавньої дикої великої рогатої худоби (зубра) віком приблизно 6000 років.

Зараз він проходить детальну візуалізацію та аналіз, щоб краще визначити його вік, і врешті-решт його буде виставлено на постійній експозиції у співпраці з Музеями Колчестера та Іпсвіча.

Консерваційні роботи проводять спеціалісти ScottishPower Renewables на замовлення Maritime Archeology Ltd, у співпраці з Mary Rose Archaeological Services, а також за порадами та вказівками експертів з матеріалознавства історичної Англії протягом усього процесу.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *