У печерах Таїланду знайшли невідому істоту з іклами-лезами

У печерах Таїланду знайшли невідому істоту з іклами-лезами


Під час нового дослідження групі науковців вдалося виявити зовсім новий вид ковзних істот з ребристою лускою, що дозволяє їм підійматися на висоту щонайменше 15 метрів, пишеУспіх in UA.

Дивовижне відкриття зробили мисливці за рептиліями у вапнякових карстових гірських печерах Таїланду. Раніше невідомий вид був названий “Печерна змія Кукрі” (Oligodon speleoserpens), на честь місця виявлення.

Біологи-еволюціоністи допомогли класифікувати новий вид, вважаючи, що його два верхні ікла, що мають форму леза, і незвичайна ребриста луска, що сприяє пересування по вертикальних скелях, є “вагомими доказами” відкриття нового виду, повідомляє 5.ua.

Експерт із рептилій Гаррі Уорд-Смітт, який брав участь в експедиції зі збирання зразків нового виду, розповів, що дослідникам довелося піднятися на висоту п’яти поверхів, приблизно 15 метрів. Йому довелося дертися вгору по стіні без страховки, щоб зібрати зразки, оскільки іншого вибору вони не мали.

За словами вчених, у нового виду дивовижна екологія: печерна змія Кукрі живе всередині та навколо печер на крутих вапнякових скелях і харчується виключно яйцями рептилій. Основними жертвами нового виду стають два місцевих види геконів, Cnemaspis та Cyrtodactylus, які також є досвідченими навігаторами у кам’янистій місцевості.

Новий вид печерних змій має тіло світло-коричневого забарвлення зі світлішим відтінком ближче до голови та чорною облямівкою навколо окремих лусочок. Під час експедиції вчені зібрали лише три екземпляри, що було достатньою кількістю для однозначної ідентифікації нового виду.

У печерах Таїланду знайшли невідому істоту з іклами-лезами

Варто зазначити, що Уорд-Смітт і його партнер розпочали свою експедицію зовсім з іншими цілями, бо хотіли знайти зразки іншого, нещодавно виявленого виду “вапнякової гадюки” (Trimeresurus ciliaris). Проте їхнє дослідження призвело до абсолютно нового та дивовижного відкриття.

Читайте також: Вчені з’ясували, яка істота спричинила скорочення тривалості життя людей

Молоді мисливці за рептиліями відзначають, що ця місцевість досі маловивчена, і, отже, тут, ймовірно, можуть мешкати набагато більше невідомих раніше науці видів. Для виявлення та опису яких потрібні додаткові дослідження.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *