У ПАР заборонять розводити левів на фермах

У ПАР заборонять розводити левів на фермах


Уряд Південно-Африканської Республіки заборонить левові ферми, пише Успіх in UA.

Так, зараз у ПАР діє близько 350 таких ферм, де утримують від восьми до дванадцяти тисяч левів (Panthera leo). Для порівняння, дика популяція виду в країні становить приблизно 3500 особин.

Левів розводять у неволі насамперед для того, щоб потім мисливці, здебільшого іноземці, могли застрелити їх в обгородженому вольєрі та відвезти додому цінний трофей – голову або шкуру вбитого хижака. Крім того, ферми заробляють на продажі лев’ячих кісток та інших частин тіла для потреб африканської та азіатської традиційної медицини. Окрему статтю доходу становить туризм: багато людей відвідують місця розведення левів заради прогулянок із цими великими кішками або спілкування з дитинчатами, повідомляє cikavosti.com.

Розведення левів – надзвичайно прибутковий бізнес. Однак фахівці з охорони природи та захисники прав тварин давно домагаються його заборони. Вони вважають убивство левів заради розваги неетичним, а умови, в яких цих хижаків утримують у неволі, неприйнятними та такими, що сприяють поширенню хвороб. У відповідь на вимоги зоозахисників уряд ПАР 2021 року організував комісію з питання заборони левових ферм. Майже за три роки роботи члени комісії рекомендували ввести заборону на розведення левів у неволі та продаж частин їхнього тіла.

Читайте також: В Одесі визначили “Пару року” серед тварин

Як повідомила на прес-конференції в Кейптауні міністр навколишнього середовища ПАР Барбара Крісі (Barbara Dallas Creecy), у власників ферм буде два роки, щоб самостійно вийти з бізнесу. При цьому залишається незрозумілим, яка доля чекає на тисячі левів, що живуть у неволі. Захисники тварин пропонують випустити їх на волю – проте не виключено, що хижаків піддадуть масовій евтаназії. Слід також зазначити, що рекомендації комісії поки що не оформлені у вигляді закону.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *