У Норвегії знайшли монету, яка могла бути частиною приданого доньки Ярослава Мудрого

У Норвегії знайшли монету, яка могла бути частиною приданого доньки Ярослава Мудрого


У Норвегії археолог-аматор знайшов візантійську монету, яка могла належати королю Гаральду III – правителю Норвегії з 1045 по 1066 роки, відомого своїми походами проти Данії та Англії, пише Успіх in UA.

Монета має напис грецькою мовою “Василь і Костянтин, імператори римські” і латиною “Ісус Христос, Цар тих, що царствують”, повідомляє life.dialog.ua.

На думку експертів, артефакт був викарбуваний між 977 та 1025 роками. Знахідка наробила багато галасу у науковому світі: археологи губляться у здогадах, як монета опинилася на схилі гори. Вони припустили, що вона могла належати Гаральду Гардраді, також відомому як Гаральд III.

Можливо, що монета була частиною посагу Гаральду III під час одруження з дочкою київського князя Ярослава (також відомого як Ярослав Мудрий). За словами археолога, така монета також могла потрапити до Норвегії як дипломатичний подарунок чи трофей після воєнних походів короля Гаральда.

Читайте також: Науковці зробили реконструкцію обличчя дружини Ярослава Мудрого

Поки що таємниця монети залишається не розкритою. Археологи планують вирушити на схил гори для проведення розкопок у 2024 році. Вони сподіваються знайти нові артефакти, які допоможуть дізнатися історію монети та збагатити колекцію музеїв.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *