У Німеччині знайшли таємничі 6000-річні поховання

У Німеччині знайшли таємничі 6000-річні поховання


Фахівці з Державного управління культурної спадщини та археології Саксонії-Анхальт (LDA) виявили значний неолітичний ландшафт поховання в Ойленбергу поблизу Магдебурга у Німеччині під час розкопок, які були спричинені майбутніми будівельними роботами американським виробником мікросхем Intel, пише Успіх in UA.

200 метрів розділяли два монументальні кургани віком приблизно 6000 років, кожен з яких містив кілька поховань і був зроблений з дерева. Протягом тривалого періоду ландшафт, безсумнівно, продовжував бути важливим для доісторичних людей. Приблизно через 1000 років коридор між курганами використовувався як процесійний шлях, де приносили в жертву худобу та ховали людей.

Невеликий пагорб, відомий як Ойленберг, частково входить до великого промислового парку площею 300 га. Розкопки виявили два кургани з групи Баальберге (4100–3600 рр. до н. е.), культури пізнього неоліту, яка населяла Центральну Німеччину та Богемію. Ці два кургани містили дерев’яні могильні камери з кількома похованнями. Ці камери мають форму трапеції і мають довжину від 20 до 30 метрів, повідомляє arkeonews.net.

Коридор між ними, ймовірно, був шляхом процесії приблизно через тисячу років, у період Культури кулястих амфор (3300–2800 до н. е.). На цьому шляху приносили в жертву і закопували пари молодняку ​​2-3-річної худоби. В одному випадку могилу 35-40-річного чоловіка викопали перед похованнями худоби, створивши образ воза з візником або плуга, запряженого худобою, оркестровки, відомі вже з інших давніших і сучасних. поховання. Вони символізують те, що разом з худобою найважливіше майно, безпека власних засобів до існування, були запропоновані богам.

У Німеччині знайшли таємничі 6000-річні поховання

Приблизно через 1000 років рів із частоколом, який все ще мав ширину 50 см, взяв курс колишнім шляхом процесії та включив більший із двох курганів у великий ландшафт поховання площею приблизно 3 гектари. Він пройшов повз скотомогильники, але не знищив їх.

Читайте також: У Німеччині знайшли найбільше масове поховання жертв чуми XVII століття

Крім того, на відстані приблизно 600 метрів було виявлено кілька курганів (приблизно 2800-2050 рр. до н. е.) діаметром близько 10 м. Послідовність у ритуальному використанні цієї частини Ойленберга вражає, а подальший аналіз знахідок обіцяє ще більше цікавих знахідок.

Державне управління охорони пам’яток та археології планує завершити розкопки до кінця квітня, відкривши шлях до будівництва. У зв’язку з будівництвом Intel заводів з виробництва напівпровідників, треба докласти максимум зусиль щодо збереження та документування археологічної спадщини цього місця.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *