У Німеччині знайшли рештки найменшої людиноподібної мавпи

У Німеччині знайшли рештки найменшої людиноподібної мавпи


У німецькій Баварії знайшли новий вид крихітних мавп – Buronias manfredschmidi, пише Успіх in UA.

Цей вид є значно меншим за будь-яких людиноподібних мавп, яких раніше вивчали палеонтологи.

За оцінками науковців, крихітна істота важила приблизно 10 кілограмів.

Відкритий вид – стародавній гомінід, якого вважають частиною родини предків сучасної людини, горил і шимпанзе. Незвичним його робить саме крихітний розмір.

Дослідники вивчили часткові залишки двох зубів та однієї колінної чашечки, розмір і форма яких вказують на те, що істота вправно лазила по деревах. Також тонка емаль і легкі потертості на зубах свідчать про плодоїдність мавпи, повідомляє life.pravda.com.ua.

Крім того, науковців здивував той факт, що крихітна мавпа ділила середовище існування з іншим набагато більшим видом, останки якого раніше також знаходили у Баварії, – Danuvius guggenmosi.

Подібного співіснування раніше не виявляли в Європі епохи Міоцену (від 23 мільйонів до 2,6 мільйона років тому).

Однак автори дослідження припускають, що популяції могли проживати на одній території через відмінності у способі життя, подібно до сучасних гібонів та орангутанів на островах Борнео та Суматра.

Мавпи більшого виду Danuvius guggenmosi відрізнялися не тільки розмірами, а й раціоном, адже були всеїдними. Деякі науковці вважають, що вони більш примітивними двоногими, про що свідчить особливість суглобів.

Читайте також: У Китаї дослідили печери, у яких понад 2 мільйони років тому жили 3-метрові мавпи

Дослідники не мають однозначної відповіді щодо того, чому Buronias manfredschmidi були настільки меншим від інших гомінідів. За однією з версій, істоти відрізнялися розмірами, аби зайняти свою екологічну нішу, відмінну від своїх більших родичів. Або ж вони були представниками більш давньої версії людиноподібних мавп.

“Непросто сказати, чому сьогодні немає малих гомінідів. В еволюційних лініях ви зазвичай починаєте з малого і стаєте більшими, а коли стаєте більшими, уже не повертаєтеся назад”, – прокоментувала очільниця дослідження, палеонтологиня з Університету Тюбінгена Мадлен Бьюме.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *