У Німеччині знайшли давньоримську оборонну стіну III століття

У Німеччині знайшли давньоримську оборонну стіну III століття


Під час будівельних робіт у центрі міста Ахен у Німеччині було зроблено археологічне відкриття, пише Успіх in UA.

На розі вулиць Понтштрассе та Марктплац археологи знайшли давньоримську оборонну стіну III ст.

У рамках будівельного проекту археологи розкопували вулицю поблизу історичного центру міста, коли виявили стіну, яка зруйнувалася. Стіну одразу визнали давньоримською спорудою.

Усім відомо, що Ахен, батьківщина Карла Великого, насичена історією. Тим не менш, завжди є знахідки, які викликають неабиякий захват у археологів. Так було під час будівельних робіт на розі Понтштрассе та Марктплац, повідомляє arkeonews.net.

«Тут були знайдені залишки масивної римської стіни, яку через її прохідність можна вважати частиною воріт великого укріплення. Цей комплекс оточує всю Ринкову площу в Аахені з початку ІІІ століття з основою стіни понад п’ять метрів завширшки та круглими вежами. Досі у нас не було конкретних підказок щодо розташування воріт, а тепер, завдяки цій знахідці, ми маємо «докази того, що на сьогоднішній Понтштрассе були дуже вражаючі ворота», — повідомив археолог Андреас Шауб.

Наразі розкопки виявили 23-футовий сегмент стіни завтовшки три фути. Повна довжина та найбільша ширина сегмента, що залишився, поки невідомі.

Такі знахідки, як оборонна стіна, допомагають реконструювати Ахен минулого та краще зрозуміти, як тоді жили люди. 

«Це ще один фрагмент нашої історії від римських часів до середньовіччя. Ми знаємо, що цей комплекс існував до часів Карла Великого і пізніше. Це місце було зруйновано лише у ХІІ столітті. Протягом приблизно 800 або 900 років цей комплекс був визначальною рисою Ахена. Цей комплекс мав величезний вплив на містобудування», – говорять фахівці.

Оскільки за законом археологічні розкопки не можуть проводитися лише за підозрою, більшість відкриттів робиться під час будівельних робіт. Тому будівельні майданчики супроводжують археологи, які гарантують, що знахідки захищені та задокументовані. У минулому навколо ринкової площі (Marktplatz) були знайдені частини оборонної стіни.

У Німеччині знайшли давньоримську оборонну стіну III століття

Міський археолог Андреас Шауб класифікував знахідку.

«Приблизно 140 років люди підозрювали про існування пізньоримського форту в Ахені, але лише між 2011 і 2014 роками вдалося перетворити припущення на достовірність і визначити місцезнаходження комплексу», – зауважив він.

У той час існувала тісна співпраця між міською археологією та компанією ArcheoConsult, яка розшифрувала знахідки так званого каструму навколо Ринкової гори (Marktplatz).

Від римської оборонної стіни до королівської зали Карла Великого після того, як Ахен був зруйнований під час набігів франків приблизно у 275-276 рр. нашої ери, увесь ринковий пагорб був укріплений стіною з круглими вежами, ширина яких у основі становила п’ять метрів. Перед ним був рів шириною близько шести метрів. Останній був виявлений у Katschhof у 2011 році. Подібні форти відомі в Юліху, Бітбурзі та Юнкераті. Пізньоримська оборонна стіна продовжувала використовуватися Карлом Великим. Його Королівський зал (сьогоднішня ратуша) був побудований на його південному фланзі. Стіни фортеці не були зруйновані до ХІІ століття. Все ще можна побачити деякі з них сьогодні. Під скляною панеллю в будівлі Markt 46 (ресторан Five Guys) можна побачити збережений сегмент стіни з основою однієї з круглих веж.

Читайте також: У Польщі знайшли середньовічний значок у вигляді птаха із надписом “Любов перемагає все”

Історія Ахена сягає середньовіччя, і воно відоме як столиця імперії Карла Великого (800-814 рр. н.е.), а також як місто, де до 1531 року коронувалися наступні німецькі королі та імператори Священної Римської імперії. До того, як римські легіони зайняли його на початку І століття. Це було кельтське поселення з природними сірчаними термальними джерелами, які були перетворені на купальний комплекс і святилище. Римська військова присутність припинилася в 370-х роках через тиск мігруючих германських племен. Правління франків було встановлено через століття.

По мірі просування будівельних робіт археологи також сподіваються на нові відкриття, які продовжуватимуть доповнювати ахенську головоломку.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *