У Німеччині знайшли 1000-річну колекцію настільних ігор

У Німеччині знайшли 1000-річну колекцію настільних ігор


Археологи знайшли колекцію середньовічних ігор у забутому замку на півдні Німеччини, пише Успіх in UA.

Серед знахідок – добре збережена шахова фігура, ігрові фігури та гральні кістки, що датуються XI-XII століттями нашої ери.

Шахи прийшли в Європу більше тисячоліття тому зі Сходу. Однак шахові фігури з перших років після винайдення гри надзвичайно рідкісні.

Під час археологічних розкопок у забутому замку на півдні Німеччини було виявлено чудово збережену фігуру лицаря. Знахідка є частиною унікальної колекції ігор, яка також включає інші ігрові елементи та кубики, повідомляє arkeonews.net.

Ці докази ранньої культури ігор зараз вивчає міжнародна група експертів з Німецького археологічного інституту (DAI), Державного управління охорони пам’яток Баден-Вюртемберга (LAD) і Тюбінгенського університету. Лабораторні аналізи кольорових залишків показали, що одна зі сторін грала червоним. Типові сліди використання вказують на те, що коня було піднято під час ходу, як це відбувається сьогодні, що вказує на дивовижну послідовність у правилах гри.

У Німеччині знайшли 1000-річну колекцію настільних ігор

Добре збережені шахові фігури і фігури для інших настільних ігор, що мали місце до ХІІІ століття, дуже рідкісні в Центральній Європі.

 «У середні віки шахи були одним із семи навичок, якими повинен володіти хороший лицар. Тому не дивно, що відомі знахідки здебільшого походять із замків», – пояснив доктор Джонатан Шешкевіц (LAD).

Читайте також: Вчені розшифрували загадковий графічний код часів Ассирійської імперії

«Відкриття цілої колекції ігор ХІ-ХІІ століть стало для нас цілковитою несподіванкою, і фігура лицаря у формі коня є справжньою родзинкою», — сказав доктор Лукас Вертер (DAI).

Відкриття було зроблено в невідомому замку в районі Ройтлінген на півдні Німеччини землі Баден-Вюртемберг під час розкопок для спеціальної дослідницької зони 1070 ресурсних культур і LAD Німецького дослідницького фонду (DFG).

«Вони лежали під уламками стіни, де були втрачені або сховані в середньовіччі», — сказав д-р Міхаель Кінцле (Університет Тюбінгена).

У Німеччині знайшли 1000-річну колекцію настільних ігор

Це сприяло гарному збереженню знахідок.

«Під мікроскопом можна побачити типовий блиск від утримання та переміщення шахів», — пояснила доктор Флавія Вендітті (Університет Тюбінгена).

 Окрім шахової фігури, знайдено чотири ігрові фігури у формі квітки, а також гральний кубик із шістьма вічками. Їх вирізали з пантів.

Очі та грива фігури коня висотою 4 см мають яскраву форму. Цей продуманий дизайн є типовим для високоякісних шахових фігур цього періоду. Залишки червоної фарби, виявлені на шматках у формі квітів, зараз проходять хімічний аналіз.

Дослідники сподіваються дізнатися більше про походження європейських шахів та ігровий світ середньовічної знаті, уважно вивчивши знахідки.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *