У Німеччині створили штучну шкіру для віртуальних обіймів

У Німеччині створили штучну шкіру для віртуальних обіймів


Німецькі дослідники розробили ультратонкі плівки, які здатні передавати відчуття дотику на відстані, пише Успіх in UA.

Ця технологія в майбутньому дасть дітям, які перебувають на карантині в лікарнях, змогу відчути фізичну близькість батьків і випробувати відчуття того, що їх тримають, гладять або обіймають.

Вчені розробили плівки завтовшки всього 50 мкм, які можна носити як другу шкіру. Ультратонкі плівки, включені в текстильні вироби, дають змогу дитині відчути, як до неї торкаються, коли мати або батько погладжують другий розумний текстиль на відстані, повідомляє cikavosti.com.

Плівки, відомі як діелектричні еластомери, діють одночасно як датчики, що розпізнають тактильні сигнали від мами чи тата, і як виконавчі механізми, які передають ці рухи дитині, – говорить Стефан Зелеке, професор Саарського університету

Працюючи як датчик, плівка здатна з дуже високою точністю розпізнавати, як дотик натискає або розтягує плівку, торкаючись її. Ця фізична деформація, викликана рукою батьків, потім точно відтворюється в другій тканині, яка стикається зі шкірою дитини.

Читайте також: Американські розробники навчили штучний інтелект думати

На кожній стороні ультратонкої плівки надрукований дуже гнучкий електропровідний шар, пояснюють учені. Під напругою електроди притягуються, стискаючи полімер і змушуючи його розширюватися. Навіть найменша зміна плівки змінює її електричну ємність. Коли палець проходить по плівці, плівка деформується. Послідовність змін ємності представляє шлях, пройдений пальцем при зіткненні.

Знаючи, як корелюють ємність і деформація плівки, дослідники відтворюють дотик. Інтелектуальні алгоритми прогнозують і програмують послідовність рухів, контролюючи деформацію еластомерної плівки.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *