У Нідерландах знайшли рукописну книгу псалмів ХІ століття, яка належала принцесі-втікачці

У Нідерландах знайшли рукописну книгу псалмів ХІ століття, яка належала принцесі-втікачці


Науковці виявили 21 фрагмент рукопису, який, ймовірно, належав англійській принцесі Гунхільд, яка втекла з Англії після норманського завоювання в 1066 році, пише Успіх in UA.

Фрагменти, знайдені в архіві в місті Алкмар у Нідерландах, походять із Псалтиря, написаного латинською мовою зі староанглійськими глосами.

Гунхільд була сестрою переможеного англійського короля Гарольда Годвінсона, який загинув у битві при Гастінгсі в 1066 році, повідомляє life-ukr.uaportal.com.

Вона померла в Брюгге, Бельгія, у 1087 році, і її Псалтир був подарований католицькій церкві Св. Донаа в місті. Остання задокументована згадка про рукопис у церкві була в 1561 році.

Читайте також: У Єгипті знайшли дві мумії, із золотими язиками для спілкування зі світом мертвих

Вчені вважають, що рукопис був конфіскований кальвіністами в 1580 році й проданий лейденському палітурнику близько 1600 року. Фрагменти, знайдені в Алкмаарі, є частиною цього рукопису.

Відкриття є важливим для вивчення історії англосаксонської культури та літератури. Воно також дає нове уявлення про життя Гунхільд, яка була відома своєю релігійністю та освітою. 

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *