У Мексиці знайшли похоронну урну із зображенням бога кукурудзи, яка належала майя

У Мексиці знайшли похоронну урну із зображенням бога кукурудзи, яка належала майя


Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) похоронну урну з вирізаним зображенням бога кукурудзи, пише Успіх in UA.

Генеральний директор INAH Дієго Прієто Ернандес сказав, що з точки зору типології ця урна була ідентифікована як посудина в стилі Paaktzatz.

Він зауважив, що похоронна урна «містить дуже цікаве зображення бога кукурудзи, який виходить із листя качана», повідомляє arkeonews.net.

За словами Прієто Ернандеса, урна була знайдена біля собі подібної, що може свідчити про те, що посудини були частиною стародавньої жертви. Завдяки своїй типології глиняний горщик був ідентифікований як урна, що містить людські останки.

Як стверджують науковці, на похоронній урні можна побачити антропоморфну ​​фігуру, що зображує бога кукурудзи майя, а на кришці зображена сова, яка також присутня й на іншій посудині.

У Мексиці знайшли похоронну урну із зображенням бога кукурудзи, яка належала майя

На передній частині посудини розташована невелика антропоморфна фігурка, виготовлена ​​з пастилажу (декоративна техніка з використанням шматочків керамічної пасти), що вказує на зображення божества у вигляді колоска в стадії росту. Окрім зображення бога кукурудзи, урна має орнамент, що нагадує символ майя, який символізує вітер і божественне дихання.

Читайте також: Поблизу Гавайських островів знайшли зуб мегалодона довжиною майже 7 см

Орнамент другої посудини складається з аплікацій на боках, які імітують колючки дерева сейба, священного дерева майя минулого і сьогодення.

Археологи заявили, що подібні зображення божества майя були знайдені в фігурках з острова Джайна, в Кампече.

У класичний період іконографії майя сова вважалася ознакою та символом війни. Судини Paaktzatz з регіону Ріо-Бек у Кампече, виготовлені між 680 і 770 рр. нашої ери, є доказами цього.

Археологи виявили та захистили 40 000 археологічних об’єктів, близько 1 000 артефактів, понад 200 000 фрагментів кераміки та 148 людських поховань.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *