У Мексиці знайшли кам’яну скриньку XIV-XV століть з жертвоприношеннями

У Мексиці знайшли кам'яну скриньку XIV-XV століть з жертвоприношеннями


Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) Мексики зробили неочікуване відкриття на археологічній ділянці Тлателолко в Мехіко, пише Успіх in UA.

Під час розкопок храму “I”, також відомого як Великий підвал, вони знайшли кам’яну скриньку з церемоніальними підношеннями.

Тлателолко було важливим містом-державою в доколумбові часи, розташованим на території сучасного Мехіко. Люди, які жили там, оселилися в цій місцевості в XIII столітті й були тісно пов’язані з жителями знаменитого ацтекського міста Теночтітлан. Фактично, Тлателолко слугував притулком для жителів Теночтітлана під час іспанського завоювання під проводом Ернан Кортеса, повідомляє focus.ua.

Храм, в якому дослідники знайшли скриньку, це прямокутний комплекс, розташований на північний захід від Темпло-Майор, головної храмової площі Тлателолко. Археологи знайшли кам’яну скриньку, запечатану всередині кам’яного вівтаря, припускаючи, що це — важлива церемоніальна жертва. Вважається, що артефакт помістили туди між 1375 і 1418 роками нашої ери як частину ритуалу освячення прибудови до храму, присвяченого богу Чорному Тескатліпоці.

У Мексиці знайшли кам'яну скриньку XIV-XV століть з жертвоприношеннями

Чорний Тескатліпока — важливе божество для тлателольків. Він був богом провидіння, невидимого і темного, повелителем ночі та володарем Півночі. Він також асоціювався з обсидіаном і конфліктами.

Читайте також: У Греції виявили храм VII-VI століття, у якому здійснювали жертвоприношення

Церемоніальні предмети, знайдені в кам’яній скриньці, відображають ці аспекти Чорного Тескатліпоки. Всередині археологи виявили 59 маленьких ножів, 7 обсидіанових ножів і численні шматки копалу, різновиду деревної смоли, що використовується в ритуалах. Ці предмети, ймовірно, використовували жерці та високопосадовці для жертвопринесення, що було звичайною практикою в їхніх релігійних церемоніях.

Команда археологів вважає, що скринька могла містити ще більше матеріалів. Продовжуючи свою роботу, вони використовуватимуть детальні креслення, фотограмметричні дослідження для створення 3D-зображень та відбір зразків ґрунту, щоб дізнатися більше про контекст знахідки та ідентифікувати будь-які органічні речовини, які могли бути присутніми.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *