Вчені зробили дивовижне відкриття про загадкову скам’янілість кембрійського періоду, пише Успіх in UA.
Це змінює уявлення експертів про те, як розвивалися одні з найбільш ранніх тварин.
Вчені з Даремського університету вивчили викопне Shishania aculeata, яке було виявлено на півдні Китаю. У своєму дослідженні вони розповіли, що скам’янілість має багато спільних рис із канцеллоридами, але багато з цих особливостей були пов’язані з її збереженням, а не реальною анатомією тварини, повідомляє unian.ua.
Зазначається, що скам’янілість Shishania aculeata мала будову, що нагадує ноги, і захисні шипи. Через це вчені помилково припустили її спорідненість із молюсками.
Під час вивчення викопного вчені зрозуміли, що те, що виглядало як нога, було просто нутрощами тварини, які розпалися. Її тіло більше схоже на колючий мішок, ніж на молюска.
У виданні зазначили, що Shishania aculeata має багато спільних рис із канцелоридами. Ці мішкоподібні тварини жили на морському дні, і не мали ні голови, ні рота, ні органів.
Читайте також: Вчені знайшли скам’янілості раніше невідомого виду акул віком 70 млн років
Дослідники впевнені, що їхнє відкриття допоможе заповнити прогалину в літописі скам’янілостей. Воно покаже, як із плином часу в цих тварин могли розвиватися складніші форми тіла.
“Ці стародавні скам’янілості виявилися майстрами маскування. Shishania aculeata, здавалося, демонструвала всі ознаки раннього предка молюсків. Але коли нас осінило, що схожі на молюсків обриси викопного матеріалу являють собою витвір викопного орігамі, ми були змушені по черзі переглянути всі інші частини інтерпретації. Загадка почала розкриватися, коли ми виявили канцелориїд, що збереглися дуже схожим чином у тій самій гірській породі”, – сказав співавтор дослідження, доктор Мартін Сміт із Даремського університету.
Залишити відповідь