У Китаї знайшли унікальну скам’янілість отруйного скорпіона віком 125 млн років

У Китаї знайшли унікальну скам'янілість отруйного скорпіона віком 125 млн років


Китайські дослідники виявили рідкісну скам’янілість раніше невідомого виду отруйного скорпіона, який жив близько 125 мільйонів років тому, пише Успіх in UA.

Це сталося після виявлення у країні унікальних скам’янілостей птахів, які змінюють уявлення про еволюцію.

Це перша знайдена в країні скам’янілість мезозойського скорпіона, яка належить до відомої колекції скам’янілостей ранньокрейдового періоду, повідомляє tsn.ua.

Скам’янілість дістала назву Jeholia longchengi на честь місця знахідки в біосфері Jehol району Лонгчен північно-східної провінції Ляонін, яка відома своїми винятково добре збереженими скам’янілостями, зокрема, пернатих динозаврів, різноманітних ссавців, рослин і ранніх птахів.

Завдовжки близько 10 сантиметрів, J. longchengi був гігантом для свого часу порівняно з іншими скам’янілостями скорпіонів мезозойської ери. Завдяки тонким педипальпам, довгим ногам і подовженому отруйному жалу скорпіон відігравав значну роль в екосистемі свого часу. Серед інших його особливостей – п’ятикутне тіло та округлі дихальця – невеликі отвори, що полегшували дихання, які мають схожість з деякими родинами сучасних скорпіонів, що зустрічаються в Азії.

У Китаї знайшли унікальну скам'янілість отруйного скорпіона віком 125 млн років

Дослідники вважають, що J. longchengi був мезохижаком, який полював не лише на комах і павуків, але навіть на дрібних ссавців свого часу.

“Якщо його помістити в сучасне середовище, він може стати природним хижаком багатьох дрібних тварин і навіть полювати на молодняк дрібних хребетних. Він також міг слугувати здобиччю для більших тварин, таких як ранні птахи, ссавці і навіть динозаври”, – заявив Хуан Діїн, дослідник Нанкінського інституту геології та палеонтології.

Як ключовий гравець у харчовій мережі Джехольської біоти, гігантський скорпіон активно взаємодіяв із різними видами наземної екосистеми ранньої Крейди, пропонуючи нове розуміння складності харчової мережі Джехольської біоти.

Читайте також: Вчені виявили унікальну здібність гігантських скорпіонів, які жили 400 млн років тому

Це вже четверта скам’янілість наземного скорпіона, знайдена в країні. Раніше скам’янілості скорпіонів були знайдені в китайських провінціях Шаньдун, Хубей і Внутрішня Монголія на півночі країни.

Скам’янілість зберігається в Музеї викопних решток у Чаояні, Китай, а подробиці її знахідки були опубліковані в академічному журналі Science Bulletin.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *