У Китаї знайшли 2000-річний скарб із бронзових артефактів

У Китаї знайшли 2000-річний скарб із бронзових артефактів


Під час розкопок на Північному кладовищі Таосі в китайській провінції Шаньсі дослідники виявили скарб із бронзових артефактів, яким 2000 років, пише Успіх in UA.

Про існування кладовища стало відомо у 2014 році, коли розкрадачів гробниць спіймали на незаконних розкопках.

Нещодавні розкопки відкрили п’ять гробниць, що датуються періодом Весни та Осені — важливою епохою в історії Стародавнього Китаю приблизно з 770 по 481 рік до нашої ери, повідомляє focus.ua.

Цей період названий на честь “Весняних та осінніх анналів”, історичного тексту, який пов’язують з ім’ям філософа Конфуція.

У гробниці 2015M1 археологи виявили різноманітні бронзові артефакти, серед яких тринога з вушками, казан, дзеркало, тарілка, дзвіночок та обруч. Крім того, поховання 2015М1 і 2016М2 містили останки чоловіка і жінки, похованих в кам’яних камерах з двоповерховими платформами. У цих гробницях також були поховальні приношення, такі як триноги та дзвіночки.

Читайте також: Українські науковці розповіли про скіфський скарб ІІ тисячоліття до нашої ери, знайдений на Одещині

Провідний археолог Ван Цзіньян зазначає, що багато предметів, знайдених у гробниці 2015M1, мають ознаки, характерні для династії Цзінь, особливо в їхній схожості з керамічними формами того ж періоду. Зокрема, мідні шпильки для волосся, виявлені на цьому місці, пов’язані з експансією держави Чу, тоді як мідні тарілки, знайдені в Могилі 2015M1, відображають стилістичні впливи культури Цилу, яка переважно зустрічається в регіоні Шаньдун.

Це відкриття дає цінну інформацію про давньокитайську культуру і майстерність, демонструючи мистецькі та технологічні досягнення цивілізацій понад двохтисячолітньої давнини.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *