У Кувейті знайшли споруду елліністичного періоду

У Кувейті знайшли споруду елліністичного періоду


Археологи розкопали стародавню споруду на острові Файлака, Кувейт, що датується приблизно 2300 роками елліністичного періоду, пише Успіх in UA.

Розкопки, які проводила кувейтсько-італійська команда в Аль-Курайнії, виявили подвір’я і будівлю, що проливає нове світло на історичне значення острова.

Місцевість Аль-Курайнія, розташована на півночі острова Файлака, давно відома своєю багатошаровою історією, що зберігає сліди проживання від доісламських часів до раннього та пізнього ісламського періодів, повідомляє focus.ua.

Нещодавні розкопки виявили кам’яні фундаменти, внутрішню стіну і вхід, що веде до кімнати з оштукатуреними стінами і фрагментами кераміки, яким понад 2 000 років.

Мохаммад бін Редха, виконувач обов’язків помічника Генерального секретаря Національної ради з питань культури, мистецтв і літератури (NCCAL) у справах старожитностей і музеїв розповів, що найдавніші шари на цьому місці датуються III і II століттями до нашої ери, що посилює його значення як одного з найбільших археологічних об’єктів на острові.

У Кувейті знайшли споруду елліністичного періоду

Це дослідження є частиною постійної співпраці між NCCAL та Університетом Перуджі в Італії під керівництвом доктора Андреа Де Мікелі. Теперішні зусилля спрямовані на розширення співпраці з такими установами, як Кувейтський університет та міжнародними лабораторіями для проведення передових аналізів матеріалів, включаючи дослідження складу гіпсу та глини у виробництві гончарних виробів.

Доктор Хассан Ашканані, професор археології та антропології Кувейтського університету, наголосив на важливості цього відкриття. Він зазначив, що в той час як минулі знахідки елліністичного періоду були зосереджені в південно-західній частині острова, нещодавно виявлені структури на півночі свідчать про широку елліністичну присутність.

Це означає, що Аль-Курайнія могла бути не лише як поселення, але і як стратегічний об’єкт, що потенційно міг слугувати портом або адміністративним центром.

Забігаючи наперед, доктор Де Мікелі окреслив плани на сезон розкопок 2025 року, зосередившись на західному секторі Аль-Курайнії, території, що передує ісламському періоду.

Читайте також: В Єгипті знайшли загадкову мармурову голову статуї літнього чоловіка елліністичного періоду

Попередні дослідження з 2014 по 2020 рік виявили численні споруди, зокрема ранньоісламські житла VIII століття нашої ери. Висновки вказують на те, що місце покинули в IX столітті, але знову заселили наприкінці XVIII століття, і проживання на ньому тривало до початку XX століття.

Виявлення глиняного посуду та печей надає цінну інформацію про повсякденне життя поселення. Простягаючись приблизно на 500 метрів уздовж берегової лінії і на 250 метрів углиб острова, це місце містить різноманітні архітектурні руїни, побудовані з вапняку, глиняної цегли і кераміки, що ще більше підтверджує його значення як одного з найбільших археологічних об’єктів на острові Файлака.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *