У Хорватії виявили унікальну міську цистерну, створену у XIV столітті

У Хорватії виявили унікальну міську цистерну, створену у XIV столітті


У Хорватії під час ремонту кам’яного покриття навколо великого фонтану Онофріо в центрі історичного району Дубровника було зроблене унікальне археологічне відкриття, пише Успіх in UA.

Ці відкриття включали залишки великої міської цистерни, яка, як вважають, існувала там з XIV століття до побудови системи водопостачання.

Один із знакових пам’яток міста Дубровник – Великий фонтан Онофріо, побудований у 1438 році, доставляв воду в місто з низки джерел, розташованих за 12 кілометрів. Його спроектував італієць Онофріо делла Кава, повідомляє arkeonews.net.

Спочатку прикрашений скульптурами фонтан був серйозно пошкоджений під час землетрусу 1667 року, залишивши лише 16 різьблених масок, із ротів яких капає питна вода в дренажний басейн.

У Хорватії виявили унікальну міську цистерну, створену у XIV столітті

Як відомо з архівних документів, цистерна не була задокументована під час попередніх робіт на цьому місці. Всього на 30 сантиметрів нижче кам’яної бруківки було виявлено її склепіння.

«Перші збережені відомості про існування тут громадської цистерни датуються кінцем XIV століття. Відомо також, що наприкінці XV століття вона перейшла під юрисдикцію монастиря Св. Клари і навіть була повністю відреставрована», – сказала Нела Ковачевич Бокаріца, керівник археології.

Досі про міську цистерну, яка передувала дубровницькому акведуку, було відомо лише з архівних документів. Це була громадська цистерна. Її поверхня простягається далі на південь і схід від цього місця, і передбачається, що вона має глибину близько 5 метрів.

У Хорватії виявили унікальну міську цистерну, створену у XIV столітті

Читайте також: Іспанські вчені пропонують робити активоване вугілля з осаду каналізаційних вод

Зважаючи на місце проведення робіт, археологічні знахідки були очікуваними, тому порушення термінів завершення робіт не буде.

«Зараз ми працюємо над зміною дизайну проекту саме через такі дрібні знахідки з точки зору товщини шарів, які повинні бути під новою бруківкою, щоб забезпечити її стабільність і довговічність», — заявила Міхаела Скурич, директор Інституту реставрації Дубровника.

Стару цистерну буде покрито та захищено геотекстилем перед повторним встановленням кам’яного покриття. Це відкриття є ще одним підтвердженням багатої історії та соціальної організації Дубровника.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *